Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 1,1 2000 czasem gasnie na wolnych obrotach

20 Lis 2008 00:04 12687 9
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam pewien problem z Peugetot'em 206 mojej żonki. Zdarza mu się czasem lekkie 30 sekundowe falowanie obrotów, po czym bywa, że się ustabilizują, sama ta sytuacja nie byłaby problemem, ale w momencie kiedy silnik pracuje na wyższych obrotach lub też doda się gazu i zdejmie się gwałtownie nogę z gazu, to po przejściu na wolne obroty ma takie bujnięcie które w większości przypadków powoduje zgaśnięcie silnika. Ta sytuacja powtarza się podczas jazdy, przy dojeżdżaniu do skrzyżowania, po zdjęciu nogi z gazu silnik w większości przypadków zgaśnie. Nie próżnowałem więc i szukałem już powodu problemu:
    - sczytałem błędy z ECU, żadnych nie ma,
    - przeczyściłem przepustnicę specjalnym środkiem (dokładnie),
    - wymieniłem świece zapłonowe NGK
    - zdemontowałem silniczek krokowy, wyczyściłem, sprawdziłem czy pracuje (jest OK)
    - wykluczyłem wtryskiwacze,
    - wymieniłem cewkę zapłonową na nową (tam jest jedna listwa, nad świecami, bez przewodów)
    Oczywiście nic nie pomogło, nadal jest problem.
    Zastanawiam się nad sondą lambda, ale szczerze mówiąc nie myślę, że mogłaby mieć aż tak duży wpływ, podkreślam, że błędów nie ma. Na wyższych obrotach pracuje bez zarzutu.
    Podpowiedzcie coś zanim wymienię pół samochodu (bez skutku pewnie).
  • Poziom 9  
    Filtr był zmieniany jakieś 3000km temu, poza tym nie są to objawy pasujące do filtra paliwa, gdyż na wyższych obrotach i pod obciążeniem silnik nie pracuje źle (czyli wtedy kiedy płynie największa ilość paliwa).
  • Poziom 19  
    Sonda nie ma winy w tej kwesti a czy przy zapaleniu auta obroty czyma rowno na jakas chwile czy buja od razu??
  • Poziom 9  
    Obroty po uruchomieniu równo trzyma przez jakiś dłuższy czas, po chwili wpadają w takie lekki falowanie , później znów równo.
  • Poziom 19  
    najprosciej bedzie jak pójdziesz na diagnoze komputerową moim zdaniem wina przepustnicy lub po prostu jedna swieca za pozno podawaje iskre na jeden cylinder jak załapie jest git przy wiekrzych obrotach przepustnica pusci a jak zwalniasz nagle jak to mowia zachłystnie sie i to może byc powodem szarpania

jedz na diagnoze ona kosztuje do 100 zlotych a bedziesz wiedziec co i jak a może nawet zrobia jesli przestawila sie przepustnica .

Dodano po 3 [minuty]:

sprawdz ecu jeszcze raz . wejdz za pomoca interfejsu do regulacji przepustnicy
  • Poziom 9  
    boozyt, tu nie ma nastawnika przepustnicy, jest silniczek krokowy więc ustawień przepustnicy nie da się zrobić. Jest czujnik położenia przepustnicy, sprawdzałem go podaje wiarygodne wartości uchylenia. Co do świec to chyba nie czytałeś za bardzo - zmienione i bez efektu. Podpinałem go pod CARMANA taki okrojony mały tester ale sczytasz wartości rzeczywiste, błędy, skasujesz. Za fachmanów którzy za 100zł KTS'em to samo sprawdzą, dziękuję, żaden komputer nie pomoże jak się nie ma głowy logicznie myślącej. Mnie akurat brakuje pomysłów, właściwie to pomysły mam, ale to koszty wzrastają, a efektu może wcale nie być.
    Jeśli nie sonda lambda, to może lewe powietrze łapie gdzieś, ale czy wtedy nie powinien czasem cały czas nierówno pracować???
    Wygląda to trochę tak jakby ECU rozłączało na chwilę wtryski, a później się budziło, ale nie zawsze było w stanie już z tego wyjść.
  • Poziom 15  
    Witam miałem podobny przypadek, pompa paliwowa w zbiorniku przy wyżyszych obrotach silnika dawała dobre cisnienie(między 2a 3 bary) ,na wolnych za niskie.Auto raz pracowało dobrze raz gasło Żeby to stwierdzi trzeba na przewód paliwowy dochodzący ze zbiornika zamontowac manometr. Wymiana pompy pomogła.
  • Poziom 15  
    Witam kolegów
    Jerzyk mam pytanie czy udało ci się znaleźć przyczynę usterki. Ja mam identyczny problem z silnikiem 1,4. Dokładnie takie same objawy.
    A zczytane ecu nic nie wskazuje a używam profesjonalnego sprzętu do diagnozy :). Serwis wymienił cewkę ale nic nie dało.