Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston uno 24-jak podłączyć sterownik

20 Lis 2008 08:39 5651 13
  • Poziom 9  
    Mam Pytanie do forumowiczów.

Czy ktoś z Was wie jak podłączyć sterownik Auraton do piecyka dwufunkcyjnego Ariston uno 24.?
    Jak wyprowadzić przewody z piecyka do podłączenia?
    Podejrzewam, że trzeba zdjąć obudowe piecyka, ale co dalej?

Będe wdzięczny za każdą odpowiedz.

pozdrawiam
    sweetek
  • Poziom 18  
    poszukaj w instrukcji dolaczonej do pieca a jak nie to:
    otworz regulator i poszukaj na zaciskach mostka (zazwyczaj w okolicy listwy zasilajacej)
    sprawdz czy po rozlaczeniu mostka piec sie zalaczy na potrzeby Co jesli mimo ustawienia wyzszej temperatury niz jest na termometrze kociol sie nie zalacza to masz miejsce podlaczenia regulatora.
  • Poziom 9  
    Dzięki za odpowiedz.

A więc sprawdziłem, ale tam jest straszna plątanina kabli i trudno mi znaleźć konkretną listwe.
    Ale znalazłem brązową kostkę podpisaną THERM, z dwoma wejściami.
    Jest zapętlona kawałkiem drucika na sztywno. Może to jest szukany mostek?

pozdrawiam
    sweetek
  • Poziom 9  
    Witam,

Sweetek podłączyłeś ten sterownik auraton pod ten piec ? Ja zdjąłem pokrywę i mam tam wejście serial ? Ciężko też znaleźć manual do tego pieca bo już stary.

Pozdrawiam,
    Paweł Bytnar
  • Poziom 10  
    Suchar nie suchar ja nadal nie wiem jak podłączyć ten sterownik auraton pod aristona.
    Ani w instrukcji pieca ani sterownika nic na ten temat nie ma.
    Jeśli ktoś podpowie byłbym wdzięczny. Niebawem postaram się wrzucić fotki otwartego pieca z widocznym mostkiem i płytką główną.
  • Poziom 27  
    mbs600 napisał:
    Niebawem

Niebawem uzyskasz wyczerpującą odpowiedź. Fota bardzo pomoże.
    Ale na bank miejsce w które trzeba się wpiąć ze sterownikiem poznasz po tym, że dwa styki są ze sobą połączone mostkiem.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Po otwarciu płyty, od góry masz gniazdo telefoniczne a poniżej zielona kostka do podłączenia regulatora pokojowego on-off, oznaczenie na płycie CN202 THERM. Wyjąć mostek i podłączyć regulator.
  • Poziom 10  
    Ariston uno 24-jak podłączyć sterownik Ariston uno 24-jak podłączyć sterownik

Gniazdo zlokalizowane - dzięki za pomoc.

Jaki regulator polecacie? Czy AURATON 2025 będzie działał bezproblemowo?
  • Poziom 27  
    Ja mam taki i spokojnie daje radę. Tylko że ma jedną miniwadę - programowanie na dni robocze jest takie samo dla wszystkich pięciu dni. Jedynie dni weekendowe możesz zaprogramować każdy z osobna. W sumie tylko na początku wydawało mi się to wadą. Teraz jest w miarę wygodne tym bardziej, że wyleczyłem się z jakiegoś mocnego kombinowania.
    Oczywiście musisz być zdecydowany w którym pomieszczeniu chcesz go mieć, żeby się z kablami nie motać.
  • Poziom 10  
    a jaki kabel 2x0,5, 2x0,75? żyłka, drut? :)
  • Poziom 25  
    Ja zawsze stosuje u klientów 2x0,75 mm2 linka.
  • Poziom 18  
    A ja zawsze 3x1 linka, gdyż spotyka się jeszcze sterowniki osobno zasilane z pieca.
  • Poziom 3  
    Witam serdecznie
    Proszę o podpowiedź jaki najlepszy termostat do piecyka Ariston UNO 24 MFFI czy moze salus 091 FLRF będzie odpowiedni ?