Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alpine ida-x300 jak wyłączyć "Banking"

20 Nov 2008 11:07 3925 3
  • Level 11  
    Witam.
    Jak w temacie kupiłem własnie radio alpine ida-x300 i poza ogólnnie dobrym wrażeniem jakie zrobiło na mnie to radio jedna funkcja po prostu nie daje mi spokoju i doprowadza mnie do szału.
    Po podłączeniu pamięci USB z folderami z muzyką MP3 zaczyna grać pierwszy utwór a na wyświetlaczu pojawia się napis "bankink" i jeżeli pen ma 2GB to ten napis wyświetla sie ze 2 minuty.
    Jak i czy jest to wogóle możliwe wyłączyć to wyświetlanie napisu bankink, bo przez czas jaki się on wyświetla nie moge nawet zobaczyć jaki dokładnie utwór leci.
    pozdrawiam i czekam na odpowiedz posiadaczy tego magicznego radia
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 1  
    Witam! Mam ten sam problemik jak Ty. Radyjko spoko, tylko żebym jeszcze wiedział kak się wyłącza ten Banking :cry:

POMOCY!!!

z góry dziękuje
  • Level 22  
    Mam to samo radyjko i mi się nie wyswietla, ale wyczytałem w instrukcji:" podłączenie do urządzenia USB powoduje wyświetlenie komunikatu "BANKING" przez kilka sekund"
    ja zawsze mam pena z muzą podłaczonego do radia, może dlatego mi się nie wyświetla!!
  • Level 10  
    To nie jest funkcja którą można wyłączyć. Radio włącza "banking" czyli skanowanie dołączonego pendrive`a lub odtwarzacza mp3 w celu sprawdzenia co na nim jest. Jeśli tego nie zrobi to nie będziemy mogli włączyc żadnej muzyki. A robi to niestety za każdym razem kiedy podłączamy pena lub kiedy włączamy radio do napięcia zasilania. Tak więc jeśli mamy cały czas podłączonego pendrive`a, ale podczas rozruchu samochodu napięcie przysiądzie na tyle, że radio "uzna" to za zanik napięcia, to mamy ponowne zaczytanie zawartości pamięci, czyli właśnie banking.
    Mam ten sam problem i z tego co narazie doczytałem na forach, można skrócić czas banking`u przez zminimalizowanie rozmiaru TAGów mp3: wywalić wszystkie okładki, teksty (lyrics) i nie używać żadnych znaków diaktrycznych.
    U mnie z 15GB muzyki banking trwa kilka minut :( Jestem na etapie upraszczania tagów.