Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MSI KT6V-LSR + Sempron 2800+ przy FSB 166 czarny ekran.

20 Lis 2008 11:40 1176 3
  • Poziom 11  
    Witam! Mam mały problem, jak w temacie. Przy ustawieniu FSB równym 133 wszystko jest OK, BIOS wykrywa procesor jako Sempron 2300+, 1600 Mhz. Zaktualizowałem najnowszy BIOS, nic nie pomogło. Pamięć - 2 * 512 MB Kingston HyperX. Pierwsze podejrzenia mam na zasilacz, jakiś Powertec, 350 W w teorii... Wcześniej płyta chodziła z Duronem 1200. Ma ktoś jakiś pomysł, bo już mi koncepcji brak...

Aha, i dodam jeszcze, że zasilacz ma napięcia w Biosie tak średnio +5% -2%, także teoretycznie wydają mi się w miarę w granicach tolerancji. Oprócz tego zawsze wszystko chodziło (i chodzi dalej przy tej prędkości) stabilnie, bez zawieszania. Napięcia zmierzone na kablu przy normalnej pracy, to +12,11V i +4,92V. Za wszelkie sugestie będę głęboko wdzięczny...:-)
  • Admin grupy komputery
    Odpal go z jedną kością pamięci , sprawdź pamięć programem Memtest , mnożnik FSB daj na AUTO .
    Do testów podmień zasilacz - ewentualnie sprawdź swój miernikiem na pozostałych wyjściach . 3.3V, -12V , -5V .

Podaj dokładny model pamięci i symbol procesora .
    Jakie masz ustawione napięcie na procesorze ?
    1600Mhz - to prawidłowe taktowanie tego procesora .
    Nie podkręcaj skacząc z 133Mhz bezpośrednio na 166Mhz .
  • Poziom 34  
    Miałem kiedyś tą płyte Z Athlonem T-B 1400 Mhz, ona potrzebuje dobrego zasilania jeśli chcesz coś kręcić. Ten Athlon jadł 70W dafauldowo udało mi się go podkręcić na tej płycie do 2.3Ghz a wtedy miał 140W. Dopiero po zmianie na fortrona mogłem co kolwiek robić bo wcześniej na jakimś Procomp ni rusz z OC.
  • Poziom 11  
    Witam!
    Dzięki wielkie za porady! Problem rozwiązałem połowicznie. Chodziło o to, żeby ustawiać parametry procesora w BIOSie na dwa razy. Najpierw Vcore na 1.6V, a dopiero potem FSB. Wtedy rusza!!! Ale i tak muszę zmienić zasilacz, bo się nie uruchamia system. To znaczy, przy podłączonych wszystkich urządzeniach od razu na początku uruchamiania systemu się zawiesza, a przy zostawionej tylko jednej pamięci, grafice i dysku (wszystkie inne karty i napędy odłączone), wiesza się dopiero przy uruchamianiu KDE.

Aha, i jeszcze jedno: procesor to Sempron, SDA2800DUT3D, standardowe ustawienia dla niego to właśnie FSB 166 * 12 - 2000 MHz.

Jak kupię nowy zasilacz, wszystko powinno pójść.