Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ALAN 28 PLUS D 80 z procesorem maxon 2208170

profesorek1950 20 Nov 2008 15:19 4205 2
    profesorek1950
    Level 17  
    Witam posiadaczy CB radia Alan 28 Plus D80 am fm z procesorem maxon 2208170.Wziąłem to radio od kolegi z tą myślą zamontowania w swoim aucie ,lecz po zdjęciu obudowy zobaczyłem co jest w środku.Przeszukałem internet i nic nie znalazłem na temat tego procesora.Wziąłem się sam,na początek rozlutowałem 4 zworki czyli pin 31 32 33 34 i pod zasilacz, no i super radio pracuje na bandzie A do L czyli 400 kanałów w am i fm w 5.Do tego potrzeba jeszce wylutować kwarc 4,500KHz z jednej strony i w szereg wlutować dławik 47mikroH.
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    profesorek1950 wrote:
    ... na początek rozlutowałem 4 zworki czyli pin 31 32 33 34 i pod zasilacz, no i super radio pracuje na bandzie A do L czyli 400 kanałów w am i fm w 5.

Tylko pogratulować.
    Quote:
    Do tego potrzeba jeszce wylutować kwarc 4,500KHz z jednej strony i w szereg wlutować dławik 47mikroH.

Tego NIE wolno gratulować. Cos chyba przesadziłeś i te 47µH . :?:

A może by tak zamiast L z kwarcem , zastosować 2x po 47pF równolegle z oryginalnymi C .

Pozdrawiam.
    sq6ade
    Level 40  
    SP5ANJ wrote:
    [quote="profesorek1950
    Quote:
    Do tego potrzeba jeszce wylutować kwarc 4,500KHz z jednej strony i w szereg wlutować dławik 47mikroH.

Tego NIE wolno gratulować. Cos chyba przesadziłeś i te 47µH . :?:

Tego typu przeciągnięcia w zerówki (kwarc 4,5MHz przy procku z PLL)
    wymagają większej indukcyjności niż klasyczne przestrojenie na kwarcu 10,240MHz więc z tym NIEgratulowaniem to można się powstrzymać

SP5ANJ wrote:

A może by tak zamiast L z kwarcem , zastosować 2x po 47pF równolegle z oryginalnymi C .

NIE - takie sztuczki często prowadzą do gaśnięcia drgań lub niestabilnej pracy generatora . Przeciąganie indukcyjnością jest tu kluczem do sukcesu.