Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka mikrofalowa - uszkodzony magnetron i płytka mikowa

20 Lis 2008 17:41 25340 10
  • Poziom 15  
    Witam,
    nie miałem jeszcze okazji naprawiać kuchenki mikrofalowej.Żona przywiozła z pracy kuchenkę w której jak to określiły koleżanki ,coś bardzo iskrzyło.Po otwarciu zobaczyłem okopconą płytkę przez którą "wpadają" mikrofale do komory kuchenki.Zrobiłem fotki tych elementów i mam pytanie , czy można tę kuchenkę używać ( przy wyjętej osłonce kuchenka działa , nie sprawdzałem jeszcze gdy założę tą osłonke )
    Bardzo prodzę o możliwie szybką informację , jeżeli będzie pozytywna to zaraz bym ją pozkładał by jutro panie pielęgniarki mogły sobie już używać tej kuchenki.

Serdecznie pozdrawiam

Moderowany przez skryn:

Załączniki usunąłem, załadowałem zdjęcia w postaci obrazka. Proszę następnym razem korzystać z TEj instrukcji.

• Poziom 20  
    magnetron i płytka mikowa do wymiany resztę do czyszczenia i będzie ok
  • Poziom 15  
    Z takim magnetronem jak na foto , nie można używać tej kuchenki ? Bo jednak działa. Czy te uszkodzenia mogą być niebezpieczne dla użytkownika ?
    Czy taki magnetron można kupić i jaka jest orientacyjna cena ?

Kuchenka nie jest moją właśnością , a chciałbym ją jak najtaniej naprawić."Załatwił" ją "biedny" lekarz ,który wpakował do kuchenki swoje żarcie w aluminiowej folii i teraz to pielęgniarki będą musiały wyłożyć kasę,a to za ich własne pieniądze była kupiona.Ten "biedny" lekarz tą sytuacją się nie przejmuje.
  • Specjalista AGD
    Cena magnetronu to nie kiedy cena taniej mikro.
    Nie znamy modelu,a według regulaminu forum powinien być zawarty w temacie postu.
  • Poziom 20  
    OD KIEDY LEKARZE SA BIEDNI !!! jak chcesz żeby ciebie leczyli to ja używaj jak nie to kup magnetron kosz ~ 120zł

i nie pisz że jesteś biedny dwie pensje jedna w szpitalu a druga w prywatnym w domu a może i trzecia się znajdzie
  • Specjalista AGD
    Przecież kolega wyrażnie napisał ,że lekarz jest " biedny "
  • Poziom 15  
    Nalepka na magnetronie:

GALANZ
    M24FB-210A
  • Moderator AGD
    Magnetron nie koniecznie jeszcze do wymiany.Tego nie powinno sie robić ,ale można przełożyć samą antenkę z innego magnetronu.
    Sprzęt jest do uratowania.
  • Poziom 15  
    Zdobyłem nowy magnetron o oznaczeniu GALANZ
    M24FB-210B . Czym on się różni od GALANZ
    M24FB-210A , i czy mogę go zamienić ?
    Czy jest jakaś strona o danych technicznych magnetronów ?
  • Poziom 19  
    Płytka mikowa do wymiany. Przed wymianą trzeba koniecznie wyczyścić ślady po uszkodzonej płytce i podmalować ubytki lakieru tak , aby nie dopuścić do gromadfzenia się w przyszłości tłuszczu i innych zanieczyszczeń.Nową płytkę włożyć i najlepiej podkleić na silikon. Antenka magnetronu do wymiany z jakiegoś starego lub trzeba * (metoda zastępcza) dokłądnie spolerować drobnym papierem ściernym.Ponieważ jest nowy magnetron w razie czego nie będzie problemu z wymianą.