Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ETS w Mercedesie - co to takiego?

paroli 20 Lis 2008 18:25 16064 4
  • #1 20 Lis 2008 18:25
    paroli
    Poziom 9  

Witam serdecznie. Od niedawna jestem posiadaczem Mercedesa V230 i mam mały problem. Wsumie to nie problem a pytanie, poniewaz nie wiem co to jest takiego ETS a konkretnie kontrolka która sie zapala w momencie zerwania przyczepnosci kół? ASR to system który rozklada moc, a ETS? No własnie poza tym że sie zapala kontrolka nie czuje nic co mogło by wskazywać że to jakis system np. poślizgowy? Może jest ktoś mądrzejszy. Pozdrawiam

Konrad

0 4
  • #2 20 Lis 2008 18:51
    viper555
    spec od auto-elektro

ETS-elektroniczny system kontroli trakcji.P

1
  • #3 20 Lis 2008 19:00
    paroli
    Poziom 9  

No tak, powiedzmy ze tak przypuszczałem, jednak czy w jakis sposób to działa, bo szczerze mówiąc ja nie zauważyłem...

0
  • #4 20 Lis 2008 19:38
    viper555
    spec od auto-elektro

System elektroniczny zapobiegający poślizgowi kół napędowych podczas ruszania, przyspieszania, a także przy jeździe na zakrętach oraz po niejednorodnych nawierzchniach. W sytuacji, gdy następuje poślizg któregokolwiek z kół, zostaje uruchomiony system, który może go indywidualnie przyhamować. Możliwe jest zmniejszenie momentu obrotowego silnika (odcięcie dopływu paliwa, zmiana wielkości dawki). Niektóre układy mogą również blokować mechanizm różnicowy bądź zmieniać rozdział momentu napędowego na prawą i lewą półoś. Umożliwia to ruszanie samochodem z maksymalnym przyspieszeniem, zapewnia stabilną jazdę przy zmiennych warunkach drogowych, a takie chroni opony przed nadmiernym zużyciem. Najczęściej układy te są montowane wraz z układem ABS. PATRZ: TCS, ASR, TRC

3