Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 5310 nie wysyła MMS'ów

angelika__p 20 Lis 2008 20:25 6001 14
  • #1 20 Lis 2008 20:25
    angelika__p
    Poziom 2  

Witam!
    Kupiłam Nokię 5310 z angielskim menu i simlockiem na sieć Tesco Mobile. Dokupiłam kartę X-SIM IV dla ominięcia tego simlocka. Telefon działa teraz w Heyah, można bez problemu wykonywać i odbierać poączenia, wysyłać i odbierać sms'y, nie gubi też zasięgu. I wszystko byłoby w porządku gdyby nie problem z wysyłaniem MMS i Internetem. Skonfigurowałam ustawienia, zgodnie z instrukcją na nokia.com, zajrzałam też na stronę heyah.pl. Niby telefon ustawiony, a jednak nie działa. Czy ktoś może się orientuje, w czym tkwi problem? Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki.

0 14
  • #3 20 Lis 2008 20:49
    archi3
    Poziom 31  

czasami trzeba pojsc do serwisu i wgrac orginalny soft noki

0
  • #4 20 Lis 2008 21:33
    eslodowy
    Poziom 31  

Bywa ze na turboscierwie nie dziala poprawnie telefon. Z tego co pamietam w heyah trzeba jeszcze odpalic usluge na stronie operatora, lub u konsultanta dzwoniac do biura obslugi.

0
  • #5 20 Lis 2008 22:54
    rekordgsm
    Poziom 31  

Jeśli fon ma sima a używasz tak jak kolega określił turbościerwa to duże szanse że nie będzie Ci śmigał internet, wap, mms

0
  • #6 20 Lis 2008 23:01
    woytu89
    Poziom 17  

niekoniecznie, czesto tez turboscierwo dziala dlugo i szczesliwie. czepilbym sie raczej softu tesco mobile.
    brandowane czesto maja tak, ze nie dzialaja na nich ustawienia innych operatorow.

pojdz do serwisu/komisu i popros o wgranie oryginalnego, niebrandowanego softu, zrobia to za pare groszy, a w dodatku zyskasz polski jezyk w telefoniku:)

0
  • #7 20 Lis 2008 23:13
    eslodowy
    Poziom 31  

To powodzenia, po aktualizacji oprogramowania turboscierwo moze wogole nie chciec wspolpracowac z telefonem potem nalezy zaktualizowac karte turbo omijajaca sim locka, polecam pogrzebac na forum, poszukac alpha sim, x sim, turbo sim itd, poczytac bledy i problemy jakie powoduja te karty i poczytac dlaczego nie chce dzialac.

0
  • #8 20 Lis 2008 23:28
    woytu89
    Poziom 17  

akurat przy tym pracuje, wiec troszke sie orientuje.
    po co aktualizowac oprogramowanie? przeciez mozna wgrac w tej samej wersji, tylko czyste, nie brandowane.

0
  • #9 20 Lis 2008 23:59
    rekordgsm
    Poziom 31  

Próbować można, ja osobiście omijam wszystkie turbościerwa z daleka, jedynie wciskam klientom do fonów z których nie ma możliwości ściągnięcia simlocka oczywiście na odpowiedzialność klienta.

0
  • #10 21 Lis 2008 00:02
    woytu89
    Poziom 17  

a 5310 to jedynie kod lub dm3, wiec srodkiem doraznym czesto pozostaje turboscierwo

0
  • #11 21 Lis 2008 07:07
    archi3
    Poziom 31  

hehehe no tak niech Panna wgra sobie najnowszy soft a zaraz i cale turbosciero przestanie dzialac...

0
  • #12 24 Lis 2008 10:05
    angelika__p
    Poziom 2  

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc. Pójdę do serwisu i poproszę o wgranie softa. Tym samym znika problem simlocka i karta X-SIM jest zbędna, prawda? Więc spokojnie mogę wgrać najnowszego softa bez obawy, że własnie na nim ta karta działać nie będzie? Szkoda mi tylko gwarancji na telefon, stąd to całe kombinowanie z kartą.

0
  • #13 24 Lis 2008 22:07
    eslodowy
    Poziom 31  

Aktualizacja oprogramowania itp nie usuwa blokady simlock. Aby usunac blokade simlock musisz sie udac do serwisu i tam ja usunac. Wtedy znika problem uzywania turbokarty i simlocka, no i gwarancja traci waznosc.

0
  • #14 24 Lis 2008 22:19
    rekordgsm
    Poziom 31  

eslodowy napisał:
    Aktualizacja oprogramowania itp nie usuwa blokady simlock. Aby usunac blokade simlock musisz sie udac do serwisu i tam ja usunac. Wtedy znika problem uzywania turbokarty i simlocka, no i gwarancja traci waznosc.

Zapomniałeś dodać że simlock z tego modelu to kosztowna zabawa.

0
  • #15 16 Gru 2008 22:14
    angelika__p
    Poziom 2  

Witam! Tak, jak radziliście poszłam do serwisu wgrać nowego softa. Wersja ta sama, tylko "czysta". Po zalogowaniu się do samoobsługi Heyah, aktywowałam usługi MMS, WAP/GPRS, stamtąd też pobrałam ustawienia do konfiguracji. Ustawienia Internet są do pobrania na nokia.com. Wszystko działa poprawnie!!! Odbieram, wysyłam, dzwonię i odbieram połączenia. Wszystko nadal na karcie x-sim. Wgranie softa kosztowało 25 zł, trwało pół godziny. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie problemem.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo