Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KTS 500 Jak zainstalować Kartę w PC - brak sterowników! XP!

20 Lis 2008 20:58 5718 10
 • Poziom 15  
  Witam

  Podłączyłem KTS 500 kartą do PC pod taki duży port (większy niż PCI),
  wszystko mam zainstalowane, program ESI TRONIC 2008, wszystkie sterowniki VIA 4in1 i w ogóle i tylko tej karty nie potrafię zainstalować.

  Mam komunikat przy instalacji z katalogu KTS_CARD 2003:
  Error Resources "All supported I/O ports have already beed allocated"

  W ESITRONIC 2008 nie potrafię znaleźć sterowników do tej karty, więc próbóję tamte zainstalować.

  No i mam klina, mam system XP i nie mam pojęcia jak zainstalować tą katę.

  W menadżerze urządzeń widnieje urządzenie, czyli mój KTS 500 bez sterwoników jako Kontroler PCI Simple Communications.


  Ale czy mam tą kartę wsadzoną czy nie i tak mam cały czas w Inne urządzenia "Kontroler PCI Simple Communications" - dlaczego?
  Jakich sterowników brakuje ?


  Prosze o Pomoc! Dzięki!
 • Admin grupy komputery
  Gniazdo nazywa się ISA - ale wątpię byś dostał sterowniki do windowsa XP .

  Co o tej karcie "mówi" program Everest ?
 • Poziom 15  
  Nie wiem gdzie EVEREST pokazuje to urządzenie, ale ogólnie może to jest zainstalowane bez instalowania? Co? Jest taka możliwość?
  Mam w trayu taki program odpalony, nie wiem skąd się wziął, może po instalacji BOSHa:
  RBSerial32 Multiplex Version 7.42

  Dodaje plik wynikowy z EVERESTA, bo nie potrafię odnaleźć tego slotu z tą kartą KTS 500.

  Bo nie wiem czemu się pluje później ESITRONIC, że nie ma zasilania zewnętrznego? Może ja muszę podłączyć kable wszystkie i dopiero będzie ok? Sprawdzę jutro, to napiszę.
 • Admin grupy komputery
  Jest tak jak myślałem - windows nie rozpoznaje wogóle czy ma coś wpięte w ISA - pamiętam że kiedyś gdy cokolwiek chciałem zainstalować na ISA to sterowniki ładowało się przez Config.sys i Autoexec.bat .
  W tym temacie z mojej strony mogę polecić instalacje windowsa 98 lub wymiana karty ISA na kartę PCI z gniazdem PCMCIA .
 • Poziom 15  
  Dodam że slot PCMCIA nie obsługuje kart KTS 500, slot wygląda identycznie, ale są inne napięcia, więc i laptopy z PCMCIA nie obsługują tego urządzenia, tylko dedykowane modele laptopów, jak również specjane karty pod ISA właśnie.

  Ale skoro jest sytem ESITRONIC 2008, to i musi obsłużyć XP :) - tak sądzę.
  Jutro dalsze boje z Windows XP i karta KTS 500, weekend przy komputerze.

  Dzisiaj podłączałem samochód Jetta, bo sądziłem że coś to może da, ogólnie pisze jakby program wykrył kartę KTS 500, bo się uruchomiło jakieś okienko z BOSH KTS 500, więc on wie że ja tą kartę mam, ale jak przyszło co do czego, to chciał jakieś zewnętrzne zasilanie do KTS lub coś tam sie pluł, nie pamiętam. Wyczytałem że potrzeba programy KTS 500 zanim się instaluje ESITRONIC, ale program nie był dołączony do ESI, więc muszę poszukiwać dalej.

  Jak ktoś coś wie to walić prosto z mostu, dzięki za odpowiedź kolego.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 15  
  Zrobiłem log z Everesta na Windows 98 z kartą na ISA, czy możesz powiedzieć czy tu tą kartę widać i że jest różnica od XP ?
 • Admin grupy komputery
  A czy działa ci ta karta pod windows 98 ?
 • Poziom 15  
  Tak. Pod Win 98 chodzi, tam działa sterownik do KTS 500, tzn. można ją zainstalować przez setup.exe normalnie, bo w XP jak używam tej instalki to wyskakuje przy instalacji:
  Error Resources "All supported I/O ports have already beed allocated"

  I nie wiem o co mu chodzi. Chyba będę używał 98, już zainstalowałem ten system, tylko mam kolejny problem.
  Instalkę mam w obrazie który zajmuje po kompresji .uif 4,5 GB, przed kompresją w ISO plik zajmował ponad 6 GB.
  Nie mogę w systemie FAT32 stworzyć takiego obrazu, więc nie mogę nawet po wypaleniu tego obrazu na płytę zamontować go w MagicDisk, tzn. w wirtualnym napędzie. Bo FAT32 nie obsługuje takich dużych plików i nie wiem czy da się to ominąć, ale nie sądzę.
  Próbowałem. Nie znam innego sposobu.
  Będę musiał kupić płytę DVD 8 GB i wypalić na płytę cały obraz i zainstalować z płyty DVD 8 GB i może wtedy będzie chodziło, jak będzie widział win98 taką płytę, czego też trochę się obawiam, ale chyba raczej powinien.
 • Pomocny post
  Admin grupy komputery
  No ale można to zrobić na partycji NTFS - są pod windows 98 odpowiednie programy które umożliwiają odczyt z takich partycji .
 • Pomocny post
  Poziom 35  
  Prawdopodobnie XP przydziela inaczej zasoby i masz konflikt.
  Wejdź we właściwości systemu, sprzęt, menadżer urządzeń i zobacz czy nie ma konfliktu. Jeśli jest, znajdź urządzenie które ma konflikt z Twoją kartą, następnie właściwości tego urządzenia, zasoby, ODZNACZ "Użyj ustawień Automatycznych" i kliknij na zmień ustawienia. Zmień na nieokrywające się zakresy i powinno być ok.

  Potrzebny będzie po tym restart.
 • Poziom 15  
  Nie wiem dlaczego, ale konfliktu nie widzę w menadżerze urządzeń, jednak kiedy pod Win 98 instaluje kartę wyskakuje: All supported IRQs have already beed allocated. Chyba mam konflikt, ale jak go przejść, już przekładałem na drugi slot ISA tą kartę KTS 500 i dalej jest to samo... ?

  Poza tym dodam, że wcześniej miałem inny komputer z tą kartą, więc jutro z powrotem wsadzę ją tam i zobaczę jak sprawa wygląda.

  Z odczytaniem obrazu 8 GB poradziłem sobie, trzeba podzielić plik na 2 GB części w formacie .mds i odpalić na FAT32 działa ten sposób. Dzięki anyway.

  Mam teraz jeszcze dylemat, bo nie wiem czy ESItronic 2007/1 współpracuje z kartą ISA KTS 500, płyta DVD ma katalog KTS_CARD, więc sądzę że chodzi o kts 500, ale nie wiem do końca czy to chodzi o tą kartę, nie jestem aż tak jeszcze zorientowany. Jakby ktoś wiedział to dzięki za informacje na ten temat.
  --------------------------------
  Dobra odpaliłem KTS CARD na Win 98, zainstalować się udało, po prostu nie ten komputer co trzeba...
  Ale i tak ESI 2007/1 nie obsługuje KTS CARD, więc na nic moje starania, sterownik do karty na płycie się znajduje, ale nic to nie daje bo i tak na początku instalacja się zatrzymuje i wyświetla komunikat: Nie obsługuje wersji KTS 500 KTS CARD. Tylko po co dawali na płycie sterownik do tej karty, skoro jej nie obsługuje....


  ----------------
  NA XP nie pójdzie i już. Temat zamykam. Windows 98 lub Millenium tylko.