Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka AMICA AK312 - wybrzuszenie komory; nie chłodzi

20 Lis 2008 22:12 3972 18
  • Poziom 26  
    Witam w mojej lodówce zauważyłem uwypuklenie się sufitu plastykowego w srodku -po prostu się wybrzuszył i od tego czasy nie zauważyłem żeby na sciankach pokazywał się szron [skroplona woda. co z tym zrobić czy jest jakaś rada.
  • Specjalista AGD
    aktyp napisał:
    co z tym zrobić czy jest jakaś rada.

Wybrzuszenie spowodował gaz, wydobywający się z nieszczelnego parownika - raczej złom :cry:
  • Poziom 26  
    Jeszcze jedno pytanie, czy z tą awarią lodówka może nadal pracować, [czyli bez parownika] parownik wyłączony.

Dodano po 4 [minuty]:

Chodzi mi o zamrażarkę czy może pracować dalej.
  • Poziom 16  
    no niestety nie przy jednym kompresorku układ obsługuje i zamrażarkę i chłodziarkę na razie masz na pewno bardzo zmrożone w zamrażarce nawet -40 może być ale z czasem będzie coraz cieplej
    no i ekonomia kompresor pracuje na okrągło
  • Poziom 26  
    W nagłówku jest błąd zamrażarka działa tylko nie ma skropleń na tylnej ściance i jest wybrzuszenie.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    aktyp napisał:
    W nagłówku jest błąd zamrażarka działa tylko nie ma skropleń na tylnej ściance i jest wybrzuszenie.

Wszystko jedno...kup nową bo to już agonia.
  • Poziom 26  
    Chodzi mi o to czy sama zamrazarka moze być używana do czasu kupna nowej lodówki.
  • Specjalista AGD
    aktyp napisał:
    Chodzi mi o to czy sama zamrazarka moze być używana do czasu kupna nowej lodówki.

"Na upartego" - może...jednakże weź pod uwagę fakt, że będzie pracować non stop i jak przeliczysz te pożarte kilowaty, to podejmiesz jedyną słuszną decyzję :wink:
  • Poziom 13  
    do czasu kupienia nowej moze byc uzywana
  • Poziom 26  
    W punkcie napraw powiedzieli mi że ta lodówka ma dwa agregaty i po wyłączeniu jednego tego od skraplania lodówka nie ulegnie uszkodzeniu ani nie będzie pobierała więcej prądu i może być używana.
  • Specjalista AGD
    aktyp napisał:
    W punkcie napraw powiedzieli mi że ta lodówka ma dwa agregaty i po wyłączeniu jednego tego od skraplania lodówka nie ulegnie uszkodzeniu ani nie będzie pobierała więcej prądu i może być używana.

Słusznie. Wprowadziłem cię niechcący w błąd, bo nie zajarzyłem że to model z 2-ma agregatami. Możesz spoko używać samej zamrażarki, a jeśli chodzi o naprawę chłodziarki, to jest ona możliwa (i skuteczna), poprzez wstawienie parownika do wnętrza komory chłodziarki.
  • Poziom 38  
    Nic się nie stanie jezeli bedziesz exsploatowal taką lodówkę. Musisz jednak poobserwować jak długo pracuje sprężarka i jak czesto się wyłacza. Jeżeli czas kiedy spreżarka nie pracuje jest 3razy dłuższy od czasu jej pracy - to spoko - mozesz ją używać . Jedynie temperatura w srodku nieco wyższa bedzie. No i albo daj do naprawy , albo zbieraj kase na nową :D
  • Poziom 26  
    A jakie teraz są dobre, chodzi mi o dużą z dwoma agregatami.
  • Specjalista AGD
    aktyp napisał:
    A jakie teraz są dobre, chodzi mi o dużą z dwoma agregatami.

Lepiej napraw swoją - vide mój poprzedni post.
  • Specjalista AGD
    Parownik do środka i kasa w kieszeni.Posłuchaj mojego poprzednika bo dobrze radzi.Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    Również popieram Obydwu poprzedników - jeżeli mogę.
  • Poziom 26  
    Czyli mam wyjąć stary i na to miejsce założyć nowy, to potrafie ale czy to już wszystko, czy to urządzenie trzeba napełnić jakimś płynem czy gazem.
  • Specjalista AGD
    Dzwoń po serwis .Myślę że ten temat trzeba już zamknąć.
  • Poziom 1