Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

nie ma p造nu w zbiorniku wyr闚nawczym opel astra

20 Lis 2008 22:36 9561 8
  • Poziom 2  
    witam
    kupilem auto opel astra 1,4 16 v 2000 rok i mam problem, a mianowicie nie mam p造nu w zbiorniku wyr闚nawczym ( powiedzcie mi jeszcze czu zbiornik p造nu jest z prawej strony silnika za zbiornikiem od p造nu do spryskiwaczy?:?:. Jaki p造n mam dola ? mam nadziej ze jak dolej to nie bedzie szybko ubywa. Ogrzewanie dzia豉 bez zarzutu. jak pojezdze d逝瞠j to napisz jakie s dalsze. z g鏎y dzi瘯uj
  • Poziom 35  
    radekjanicki napisa:
    czu zbiornik p造nu jest z prawej strony silnika za zbiornikiem od p造nu do spryskiwaczy?:?:. Jaki p造n mam dola ? mam nadziej ze jak dolej to nie bedzie szybko ubywa.

tak to ten du篡 zbiornik pomiedzy tym od spryskiwaczy a kielichem amortyzatora i ma on 鄴速y korek wlewu,

najlepiej to spu嗆 stary p造n i wlej nowy np. Dynagel 2000, bo nie wiadomo jaki jest aktualnie a s dwa r騜ne typy r騜ni帷e si glikolem i nie jest wskazane ich mieszanie,

te mam nadziej, 瞠 nie b璠zie szybko ubywa cho musz stwierdzi, i mam podejrzenia czy sprzedaj帷y czasem celowo nie uzupe軟i jego braku przed sprzeda膨 z powodu walni皻ej uszczelki pod g這wic co powoduje t這czenie gaz闚 spalinowych do uk豉du ch這dzenia i wywalanie p造nu ze zbiorniczka wyr闚nawczego i nie zmostkowa czujnika poziomu tego p造nu (je郵i masz takowy) - miejmy nadziej, 瞠 si myl.
  • Poziom 14  
    Sztomel:
    Nie strasz kolegi od razu uszczelk pod g這wic, bo przyczyn ubytku mo瞠 by du穎. A uszczelka pod g這wic to chyba najwi瘯szy kaliber.
  • Poziom 35  
    racja oxygen0, troch mog貫m swoj odpowiedzi zasia paniki i faktycznie przyczyn ubytku p造nu mo瞠 by wiele -
    ja poda貫m ten najczarniejszy scenariusz ale nie 篡cz koledze aby si okaza trafny.

radekjanicki, gdyby okaza這 si, 瞠 jest co nie tak z uk豉dem ch這dzenia i ubywa p造nu to dok豉dnie opisz w jakich warunkach do tego dochodzi a na pewno otrzymasz rady co w tym wypadku sprawdzi - wymieni.
  • Poziom 2  
    witam i bardzo dzi瘯uj za ciekawe rady.

a wiec tak
    w piatek dolalem do zbiorniczka 2l wody. przejechalem autem okolo 5km i z tego co zauwazylem temp wzrosla do 85 stopni. Niewiem czy powinna byc jakas kontrolka od plynu bo nic mi nie swieci.
    w sobote rano sprawdzam plyn i dosc duzo ubylo bo w zbiorniku bylo na dnie.
    sprawdzilem korek od oleju i jest na nim olej o kolorze kawy z mlekiem. bagnet od oleju wskazuje stan ponad miare.
    dzi瘯uje koledzy za wszystkie cenne informacje
    pozdrawiam
  • Spec od samochod闚
    a wi璚 na moje oko kolega SZTOMEL ma racj prawdopodobnie uszczelka pod g這wic wywalona nadmierny poziom oleju i osad pod korkiem to wed逝g mnie dow鏚
  • Poziom 14  
    No niestety chyba jednak tak, jak du瞠 odleg這軼i pokonujesz co dziennie?

Co do wody to nie wiem czy jest ona wskazana przy takich temperaturach.
  • Poziom 11  
    Nalotem na korku bym sie nie sugerowal w kwestii uszczelki (w starszych egzemplarzach to nic nowego). Poza tym jakby plyn poszedl do oleju to daleko by nie zajechal. Jak juz to plyn laduje sie do komory spalania. Radzilbym zobaczyc kolorek spalin. I nie lej wody do chlodnicy bo sobie klopotow narobisz. Wlej jakies borygo, moze byc czerwone.
  • Poziom 2  
    dzi瘯uje wszystkim za odpowiedzi.
    a uto jest u mech. Gdyby byla to uszczelka pod g這wic to bylbym szczesliwy. okazalo sie ze jest p瘯ni皻a tuleja na 4 bloku. musialem kupic silnik.
    la貫m wod bo mieszkam w Irlandii i temp oscyluje w granicach 5 stopni.
    jeszcze raz dzi瘯uj
    pozdrawiam