Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica Ecotronic 600 - nie działa

marker1975 20 Lis 2008 23:12 5688 2
  • #1 20 Lis 2008 23:12
    marker1975
    Poziom 10  

Witam serdecznie.

Zwracam się do wszystkich o pomoc i porade. Otóż, kolega posiada pralkę Amica Ecotronic 600, przynajmniej tak jest napisane na przednim panelu od sterowania i w czasie końcowego jak twierdzi prania przez pomyłkę wcisnął przycisk do otwierania drzwi. Kiedy drzwiczki się otworzyły -–pranie ustało. Teraz kolega ma problem z uruchomieniem pralki.
    Po naciśnięciu przycisku „włącz” i przyciśnięciu przycisku „start” zapala się dioda „ gotowa” i nic się nie dzieje. Nie ma żadnej reakcji, a kolega twierdzi, że w tym momencie powinna pobierać wodę. Po naciśnięciu znowu przycisku „ start” dioda „ pracuje” mryga ( nie wiem ile razy ) i pochwili na wpół gaśnie, a zapala się dioda „ koniec” i dalej bez żadnej reakcji, poza tym, że resztę diod od temperatury i różnych funkcji prania świecą poprawnie, ale tylko diody, bo automatyka nie działa.
    To nie moja pralka, dlatego opisuję to tak jak ja to widziałem.
    Dodać muszę, iż na przewodzie ochronnym, który wychodzi gdzieś spod dolnej części wirującego bębna, występuje napięcie 45V względem ziemi i obudowa troszeczkę smyra, co jest dla mnie niezrozumiałe, bo główny przewód ochronny od zasilania celowo na próbę odłączyłem, aby sprawdzić czy przebicie występuje od strony zasilania.
    Jednak chyba gdzieś jest przebicie na grzałkach albo na silniku. Nie mogę tego stwierdzić, bo nie rozbierałem pralki.
    Bardzo proszę wszystkich o pomoc. Co gdzie sprawdzić. Czy to już wina całego programatora?. Jak się dostać do silnika i grzałek, aby porobić wenetualne pomiary, bo gdzieś ten przewód ochronny musi się z czymś łączyć i to napięcie z czegoś wynika?
    Czy to nagłe otwarcie drzwiczek spowodowało problemy z programatorem i czy można go jakoś zresetować, czy już tylko wymiana?
    Bardzo proszę o wszystkie możliwe wskazówki, za które będę wdzięczny. Sprawa była by prostsza gdyby była instrukcja obsługi, której nie ma. Dlatego zwracam się do wszystkich, którzy coś wiedzą na ten temat.

0 2
  • #2 20 Lis 2008 23:26
    schnauzerman
    Specjalista AGD

Zrób reset przez przytrzymanie wciśniętego przycisku start przez 5 sekund, jeżeli nie pomoże zaobserwuj które diody temperatur świecą.

2
  • #3 20 Lis 2008 23:39
    marker1975
    Poziom 10  

Witam.

A może od razu ktoś jest w stanie przetłumaczyć mi wszystkie tego rodzaju mrygania i mrugnięcia a tym samy, co one oznaczają. No, bo jutro pójdę i popatrzę, która i ile razy dioda mruga. Przyjdę i wpisze i będę czekał na odpowiedź. A może jest jakaś stronka, gdzie będą opisane awarie i sposoby ich usuwania, był bym bardzo wdzięczny. A może wskazówka kolegi powyżej okaże się na tyle trafna, że się naprawi. Oszczędziło by to sporo czasu i nerwów.

1