Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wirus otwierający falszywe strony.

21 Lis 2008 00:24 1742 6
  • Poziom 9  
    Witam ,
    mam problem z wyskakującą stroną po odpaleni firefoxa,plus dodatkowo niezliczoną ilość Trojanów. Nie wiem co sie dzieje dokładnie:/ Nic nie pomaga.

Proszę o pomoc :).
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Usun z autostartu: c:\documents and settings\jasiek\Menu Start\Programy\Autostart\PowerReg SchedulerV2.exe
    Podlacz zainfekowany pendrive i uzyj Flash Disinfector, pomysl tez o zablokowaniu klucza mountpoints2.

Do tego usun: c:\windows\autoexec.nt

Wklej do notatnika:
    REGEDIT4

[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
    "EXPLORER.EXE"=-

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\windows]
    "AppInit_DLLs"=-
    "AppInit_DLLs"=avgrsstx.dll

[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2\{b1e04096-12b4-11dc-bed7-000c76aed839}]

Zapisz jako fix.reg i uruchom.
  • Poziom 9  
    Kolobos napisał:
    Usun z autostartu: c:\documents and settings\jasiek\Menu Start\Programy\Autostart\PowerReg SchedulerV2.exe
    Podlacz zainfekowany pendrive i uzyj Flash Disinfector, pomysl tez o zablokowaniu klucza mountpoints2.

Do tego usun: c:\windows\autoexec.nt

Wklej do notatnika:
    REGEDIT4

[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
    "EXPLORER.EXE"=-

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\windows]
    "AppInit_DLLs"=-
    "AppInit_DLLs"=avgrsstx.dll

[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2\{b1e04096-12b4-11dc-bed7-000c76aed839}]

Zapisz jako fix.reg i uruchom.

Ok.zrobiłem wszystko co zaleciłeś ,natomiast nie mam pojęcia o jakim kluczu mówisz i gdzie się znajduje i włąściwie za co odpowiada.
    Kolobos napisał:
    pomyśl tez o zablokowaniu klucza mountpoints2.

Podsyłam log po zmianach,jak byś mógł spojrzeć fachowym okiem czy już jest ok :)

Aha jeszcze takie pytanie czy fix.reg muszę zachować na dysku ?

Po moich wstępnych badaniach ,strona dodatkowa się nie otwiera ale mam problem z pobieraniem z sieci plików ,po zatwierdzeniu pobierz wyskakuje błąd i przeglądarka firefox się zamyka ,próbowałem pobierać plik z różnych źródeł ,nie wiem czy to jest przyczyną ale pobrałem plik z poczty wszystko się udało ale ściąga się plik uszkodzony :/
    Explorer ściąga bezproblemowo.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Wejdz na strone z tego linka i na dole strony masz opis jak zablokowac: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1077992.html

fix.reg mozesz usunac. Blad wyswietla sie podczas pobierania wszystkich plikow czy tylko jakiegos okreslonego? Probowales odinstalowac ff, usunac katalog profilu i zainstalowac ponownie?
  • Poziom 9  
    ok ,dzięki wielkie :)
    z ff coś wykombinuje,doinstalowałem kilka dodatków do ff i być może to jest przyczyną . Przeinstalowanie ff nie pomogło (usunąłem katalog ff ,ale nie wiem czy dokładnie wszystko ),po ponowniej instalacji dodatki zostały ,głównie chodzi o WOT.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Profil z c:\documents and settings\jasiek\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\yt1zdchw.default\ tez usunales przed ponowna instalacja?
  • Poziom 9  
    Nie,właśnie to robię ,bo co chwila mi się wyłącza.

Dodano po 33 [minuty]:

Wygląda na to że pomogło :D

Dzięki raz jeszcze :)
    Pozdrawiam.