Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć dzwięk z kablówki przez kino domowe ?

21 Lis 2008 04:21 12287 13
  • Poziom 9  
    Witam
    Nie wiem czy trafiłem na dobre forum ale mam problem :
    Mam podłączone kino domowe do tv i chciałbym żeby dźwięk nadawany z kablówki która jest podłączona do tv był odtwarzany przez głośniki 5.1 kina domowego .
    Nie mam pojęcia jak to zrobić , jestem zielony w tych sprawach i bardzo bym prosił wyjaśnić mi to krok po kroku "jak dziecku".
    Proszę was o pomoc
    Dzięki

Mój Tv :
    http://www.eldom.pl/produkt-samsung-ps42a451-7860.html

Moje kino :
    http://www.av.com.pl/index.php?art=451
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 26  
    Artur k. napisał:
    Po drugie:
    Z TV nie będzie dźwięku 5.1, tylko zwykłe stereo.

Jeżeli stacja koduje np. ścieżkę dźwiękową filmu w jakimś Dolby (nie wnikam w jaką odmianę systemu) to pozostaje zdekodować. A to zestawy KD potrafią. Oczywiście do zdekodowania czegokolwiek więcej niż stereo jest i tak potrzebne stereo.
  • Admin grupy audio
    kaem napisał:
    Jeżeli stacja koduje np. ścieżkę dźwiękową filmu w jakimś Dolby (nie wnikam w jaką odmianę systemu) to pozostaje zdekodować. A to zestawy KD potrafią.

Owszem, ale o ile zestaw kina domowego ma wejście optyczne:
    Jak podłączyć dzwięk z kablówki przez kino domowe ?
    O tyle z TV nie ma jak wyjść inaczej niż za pomocą dwóch gniazd RCA lub ew Scart. Z dwóch kanałów nie da się zrobić 5.1 - najwyżej jakąś namiastkę. Zestaw po prostu rozrzuci stereo na 5 kanałów i tyle, o typowym 5.1 nie można w tym wypadku mówić.
  • Poziom 9  
    Dziękuję za zainteresowanie , najdalej jutro wrzucę te zdjęcia ale w opisach tv i kina są podane wejścia
    wejście optyczne chyba ma.
    "Zestaw po prostu rozrzuci stereo na 5 kanałów" - taka opcja by mi pasowała
    pozdrawiam
  • Admin grupy audio
    Masz w TV wyjście "Audio out", w kinie domowym masz wejście "Aux", podłącz przewodami i sprawdź. Co do opcji "rozrzucenia po kanałach" - musisz poszukać w menu zestawu kina domowego.

Po szczegóły odsyłam do instrukcji obsługi, na pewno wszystko jest napisane.
  • Poziom 9  
    Witam
    Przepraszam że tak długo nie odpisywałem ale nie było mnie w kraju i nie miałem dostępu do internetu .
    dźwięk podłączyłem tak jak napisał Artur k. (dzięki) i leci w stereo.
    Co mam zrobić żeby rozrzucić stereo na 5 kanałów (głośników)
    Pozdrawiam
  • Admin grupy audio
    sankisiu napisał:

Tak jak napisałem - lektura instrukcji obsługi załatwi sprawę, ja niestety nie mam instrukcji ani też tego zestawu, by sprawdzić i podać gotową receptę.
  • Poziom 26  
    sankisiu napisał:

Rozmiksować na 5 kanałów można nawet dźwięk monofoniczny :) Po prostu gra we wszystkich kanałach (choć nie wiem czy zasada kompatybilności obejmuje także kanały tylne). Natomiast zrobić ze stereo dźwięk 5.1 ze wszystkim efektami jest już dużo trudniej. Przede wszystkim, informacja dookólna musi być zakodowana w dźwięku stereo i to w sposób nie naruszający zwykłego odbioru stereo. Pod tym względem całkiem dobrym wynalazkiem był system Dolby Sourround (nadawała tak kiedyś TVN, więc jakiś sens to musiało mieć).
  • Poziom 9  
    Instrukcji obsługi do dvd nie mam, mam tylko do tv.
    kaem wiesz jak to zrobić krok po kroku ? może trzeba coś dokupić ?
    Jestem zielony w tych sprawach
  • Admin grupy audio
    sankisiu napisał:
    Instrukcji obsługi do dvd nie mam

To może by się tak zastanowić skąd zdobyć?
    Kolego ja odwaliłem za Ciebie robotę i znalazłem potrzebną Ci instrukcję:
    http://diplodocs.pl/instrukcja-obslugi-uzytkowania/LG/HT552TH-_E

Tylko nie pisz, że nie znasz angielskiego, bo nie wytrzymam.
  • Poziom 26  
    sankisiu napisał:
    kaem wiesz jak to zrobić krok po kroku ?

Tak szczerze? Nie wiem. Nawet nie posiadam (jeszcze) zestawu KD w domu. Musiałoby to być urządzenie ze zintegrowanym tunerem TV, a takie zestawy KD występują rzadko. Przez analogię do dekodowania płyt z dźwiękiem 5.1, musi tu być jakieś połączenie optyczne lub koncentryczne. A to wiem stąd: http://www.surround4u.com/program_info/0/s/conversion