Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONY KV-29FX64K

18 Mar 2004 10:23 1645 8
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich!
    Nowy telewizor SONY KV-29FX66K - oczywiscie na gwarancji:
    Ale czy tak ma być???? :

1. Po przełączeniu z trybu 4:3 na 16:9 na gornej krawedzi zwężonego obrazu widać dodatkową białą lekko mrugającą linie
    2. na obrazie kontrolnym dopiero zobaczyłem jakie są "krzywizny" linii prostych - szczególnie w dolnym prawym i górnym lewym rogu

Czy ewentualne zgłoszenie i interewncja serwisu może coś tu poprawić?

... czy mam pokochać SONY takim jakim jest :)

Marek
  • Poziom 31  
    Witam
    Możesz zgłosić to do reklamacji aby ci poprawili zbiezność i korekcje O-W ale znajac życie powiedzą ci że mieści się w normie i po ptakach, zależy to od serwisanta ,miałem tekie przygody ale bądż dobrej mysli
    Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Proponuję oswoić się z tym obrazem, widziałem trochę tv sony i w zadnym nie spotkaem się z idealną zbieżnością i liniowością
  • Poziom 21  
    Idz do serwisu i domagaj sie swego.Nikt ci laski nie robi a tak byc nie moze...
  • Poziom 37  
    jabbar napisał:
    Witam wszystkich!
    1. Po przełączeniu z trybu 4:3 na 16:9 na gornej krawedzi zwężonego obrazu widać dodatkową białą lekko mrugającą linie

I tak ma być, dopóki standard nadawanego obrazu nie będzie zgodny.
  • Poziom 2  
    serwis napisał:
    jabbar napisał:
    Witam wszystkich!

I tak ma być, dopóki standard nadawanego obrazu nie będzie zgodny.

Hej wszystkim!
    Własnie pytałem w kilku sklepach - i okazało się, że SONY i Panasonic TAK MAJĄ!!! Przelaczasz sobie 4:4 na 16:9 i wyskakuje ta linia na gornej krawedzi (szczegolnie przeszkadza przy ogladaniu scen z duza iloscia czerni). Czy ja snie - - i czy dobrze mnie poinformowano??? To znaczy jezeli chce obraz bez tej "niespodzianki" to lepiej wogole nie ogladac sie na produkty SONY i Pnanasonic i kupic jakiegos "koreanczyka ??? :(((

ps.
    No szkoda, ze tego nie wiedzialem wczesniej

Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Nie śnisz. Ta linia u góry ekranu wynika z tego, ze chcesz ogladać obraz w formacie jaki nie jest!
  • Poziom 2  
    wladek napisał:
    Nie śnisz. Ta linia u góry ekranu wynika z tego, ze chcesz ogladać obraz w formacie jaki nie jest!

Dzięki!
    Ale chyba to jakieś nieporozumienie - zaznaczam ,ze nie chodzi mi o sygnal TV - tylko odtwarzanie z odtwarzacza DVD (!!!) - tez jest taka sama linia. A tam idzie sobie film w formacie (wg opisu) 16:9. No chyba nie jestem az takim laikiem?? To do czego mam klawisz na pilocie 16:9 / 4:3 ??
  • Poziom 11  
    te linie są jak najbardziej prawidłowe.jeśli się przyjrzysz to zobaczysz 3 linie czerwoną niebieską i zieloną.jest to standard w formacie 16/9 dla sonego.jeśli masz dobre dvd to możesz zmienić w nim format obrazu i nie będziesz widział tych linii.a na marginesie są one potrzebne do kontroli obrazu właśnie w tym formacie.w otv 32 cale takie linie pokazują sie z boku ekranu oczywiście jeśli film nadawany jest w formacie 4/3.pozdrawiam serdecznie