Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP ProCurve Switch 1800 22x10/100/1000Mbit

bossqbanysa 21 Lis 2008 09:06 1881 4
  • #2 21 Lis 2008 16:26
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

To dobry sprzęt.
    Napisz do czego ma służyć.

0
  • #3 22 Lis 2008 17:02
    bossqbanysa
    Poziom 16  

Musze poprawić siec w firmie chciałem zakupić Linksysa SRW 2024 -eu ale nie mogę go dostać;/
    Sieć na 40 komputerów, zależy mi żebym mógł nią zarządzać.
    Ma jakieś fajne bajery ten HP???

0
  • #4 22 Lis 2008 18:54
    jeyel
    Poziom 13  

Zależy co za problemy chcesz rozwiązać w Twojej firmie. Switch ma możliwość tworzenia VLANów (czyli osobnych sieci LAN na jednym switchu). Jak masz router to VLANy można "zaterminować" na routerze i stworzyć kilka podsieci o oddzielnej adresacji IP. Jest to o tyle korzystne, że można oddzielić np. sieć księgowości od sprzedaży czy magazynu. Serwery też mogą stać w oddzielnym VLANie. Router pozwoli stworzyć listy nazywane Access-list, gdzie zdefiniujesz dostępy z jakiej sieci do jakiej, co i kto może się komunikować. Sam switch pozwala chyba ustawić prędkość portów i wyświetla błędy na portach, co jest szczególnie przydatne kiedy jakiś komp pracuje niestabilnie w sieci (zwłaszcza kiedy stoi w dużej odległości).
    Generalnie napisz jakie masz problemy w sieci to może pomogę...
    Za niewiele większą cenę możesz kupić przełącznik 48-portowy (ale bez portów 1Gb), zobacz:
    http://www.sklephp.pl/sklep/template_main.asp...s&ptid=81715911&bcn=Edge%20Switches%20catalog

0
  • #5 22 Lis 2008 22:46
    bossqbanysa
    Poziom 16  

Ale przełącznik 48 portowy nie jest dobrym pomysłem zawsze coś sie może z nim stać i jest problem a tak mogę przełączyć co ważniejsze do tego jednego dobrego.
    W poniedziałek będę wiedział coś więcej o Linksysie srw2024eu ponoć jest lepszy.

Problem jest jeden na pietrze mam 4 switche i muszę to naprawić:D

szukam 2xsitch max do 3000zl (fajnie byłoby 1gb)

0