Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kenwood kdc-w312ay / Citroen Xsara jak podłączyć?

worldwar 21 Lis 2008 11:10 3543 4
  • #1 21 Lis 2008 11:10
    worldwar
    Poziom 9  

Witam Wszystkich.

Forum śledzę od dawna, ale zarejestrowałem się dopiero dzisiaj z racji tego że mam 1problem, a raczej 4 :)

Kupiłem kilka dni temu Citroena Xsarę HDI 2.0 2000r z wmontowanym sterowniem fabrycznego radia z poziomu kierownicy. Problem jest taki, że w nowym radiu nie mam złącza na kabel który odpowiada za sterowanie radiem ( głos, przełączanie stacji radiowych, przełączanie tracków z cd ). Można to jakoś inaczej rozwiązać ?

Druga sprawa - wejście antenowe w radiu jest inne niż w kablu który wychodzi z anteny samochodowej. W radiu jest cienkie i długie - kabel z auta jest sporo szerszy, krótszy. Są na to przejściówki ?

Trzecia sprawa - w poprzednim aucie po podłaczeniu tego radia zauważyłem, ze akumulator dostaje w pałe, w aucie zaczęły skakać obroty, przy głosniejszym graniu przygasały diody, licznik itd Ma 4 x 50, czy w obecnym może być podobnie ? ( W starym akumulator był troche za mały i generalnie słabo dawał sobie radę ).

No i czwarty, najbardziej trapiący mnie problem. Kiedy wyłącze silnik wszystkie ustawienia radia znikają. Po ponownym włączeniu stacyjki muszę wszystko ustawiać od nowa ( ustawienia EQ itd, a jak już będzie radio to bedzie trzeba też ustawiać stacje radiowe ). Można to jakoś przerobić ? By było jakieś zasilanie pamięci radia ?

• #2 21 Lis 2008 11:25
    BULII
    Poziom 10  

pierwsza sprawa to musisz znaleźć dane radia i poczytać czy ma taką opcje
    druga sprawa są dwa rodzaje wejść antenowych i do obu są przejściówki
    Trzecia sprawa powinno być odwrotnie że radio przygasa ,a winne są kable do radia (za mała średnica )
    czwarta sprawa w radiu jest dodatkowy kabelek który odpowiada za pamięć i trzeba go podłączyć do stałego plusa (już dobrze nie pamiętam ale kolor to chyba żółty)

• #3 22 Gru 2008 16:24
    Skipior
    Poziom 20  

Widzę, że dobrej odpowiedzi nie dostałeś...

Radia oryginalnie montowane w pojazdach często mają moduł sterowania z kierownicy. Tylko one...
    Wiele radioodtwarzaczy po 300zł nie ma wyjścia chinch na końcówkę mocy, a co tu mówić o podpięciu radia pod kierownicę.
    Są do tego specjalne moduły po 200zł, no i tu wybierasz, radio + moduł lub oryginalne radio.

Końcówkę antenową można w prosty sposób samemu zmienić.

Jeżeli Twoje radio ma niekorzystny wpływ na elektronikę w aucie to polecam mocniejszy akumulator + kondensator, lub też naładuj akumulator od nowa, może nie być w idealnej kondycji.

A co do pamięci radia to jest tak, że w 8 na 10 nie ma tego kabelka o którym BULII mówił, radio samo pobiera prąd z kostki którą się je podłącza... Jeżeli występuje taki problem, to albo coś jest nie tak, albo jest tam taki kabelek i gdzieś go trzeba podłączyć, ja jednak nie spotkałem się z takim przypadkiem, a w ostatnim czasie przerabiałem 7 sztuk radioodtwarzaczy samochodowych marekk takich jak: sony, pioneer, kenwood. Nie wiem jak jest w innych.

• #4 22 Gru 2008 16:45
    powalla
    Moderator CarAudio

Po pierwsze, to myślisz ,że zakładający temat czekał miesiąc na Twoją odpowiedź? Druga sprawa, to polecasz kondensator ... pod samo radio? Jaki ? 1F starczy? Zresztą pytał , czy w teraźniejszym aucie tak samo mu się będzie działo jak w STARYM samochodzie z wysłużonym aku . No, a co do zamiany kabelków we wiązce ISo (traci pamięć)polecam lekturę instrukcji montażu radia, bo wszystko jak na tacy podane , a roboty na 1 minutę .

• #5 22 Gru 2008 23:14
    worldwar
    Poziom 9  

Spoko. Dziękuje za odpowiedzi. Sprawa już załatwione zlutowałem czerwony i żółty od strony radia, podłączając pod czerwony od strony auta i bangla... od koło 2 tygodni i żadnych negatywów póki co nie zaobserwowałem. Co do przejściówki - kupiona. A ze sterowaniem z kierownicy - daruje sobię.

Pozdrawiam.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo