Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

President Lincoln dziwny rf power

m.banach 21 Lis 2008 11:40 1141 3
  • #1 21 Lis 2008 11:40
    m.banach
    Poziom 9  

Witam !!!!
    Przeczytałem wiele postów z elektrody , ale podobnego problemu do mojego znaleźć nie moge . Więc postaram sie go opisać może ktoś coś poradzi .

Mianowicie chodzi o potencjometr rf power tzw skrót mocy , przy maksymalnym przekręceniu w prawo radyjko daje 10w mocy , przy skręcaniu w odwrotną strone moc powinna sie zmniejszać . Itak robi ale do polożenia potencjometra na godzine 12 , przy dalszym skręcaniu moc wzrasta znowu do 10w . Co to może byc ? Z góry dziękuje za pomoc .

0 3
  • #2 21 Lis 2008 13:41
    pietach
    Poziom 22  

Może mnie inni wyśmieją ale czy sa potecjometry które mają w srodku "0" a w lewo lub w prawo rosnie jego rezystancja ?
    Coś w rodzaju balaans Lewo-Prawo.
    Sprawdź miernikiem jak zmienia sie rezystancja tego potencjometru.
    RR

0
  • Pomocny post
    #3 24 Lis 2008 22:13
    ekobrawo01
    Poziom 15  

Potencjometr walnięty. Weź miernik ustaw na Ω i między 1 i 3 nogą powinno być chyba 4,7 lub 10kΩ, później sprawdź jak między suwakiem środkowa noga. Pamiętaj, że to jest potencjometr logarytmiczny(4,7KΩ B) Oczywiście że są takie potencjometry z 0 po środku ale w Lincoln od RF power jest normalny najzwyklejszy.

0
  • #4 24 Lis 2008 22:19
    c2h5oh
    Moderator

Cześć.

ekobrawo01 napisał:
    ...Oczywiście że są takie potencjometry z 0 po środku ale w Lincoln od RF power jest normalny najzwyklejszy.

Czy mógłbyś dać namiary na taki potencjometr?
    A może chociaż narysujesz schematycznie, jak on działa?
    Chodzi mi o ten potencjometr z zerem po środku.

0