Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co powiecie o Samsung LE 32A756

sergioo 21 Lis 2008 14:56 3723 2
  • #1 21 Lis 2008 14:56
    sergioo
    Poziom 9  

WITAM WSZYSTKICH.

Mam pytanko odnośnie Samsunga LE 32A756 - ma ktoś może taki telewizorek. Pytam, bo zamierzam coś kupić, a nie mam zielonego pojęcia jaki wybrać. Chyba, że polecacie coś innego - 32 cale - cena do 3000 zł.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam. :D

• #2 22 Lis 2008 17:34
    wnowak
    Poziom 11  

Też chciałem kupić ten telewizor. LE32A756 jest "serii 7" (pierwsza cyfra po A oznacza numer serii). Ten telewizor jest o tyle dziwny, że różni się od pozostałych większych telewizorów serii 7. np. LE40A756. Te większe telewizory serii 7. mają następujące zalety, których brak w LE32A756:
    1) odświeżanie 100 Hz
    2) wbudowany dekoder MPEG-4
    3) złącze DLNA (RJ-45).

Ten teoretycznie różni się tylko tym od serii 6, (czyli LE32A656), że ma lepszy kontrast. Próbowałem zobaczyć tę różnicę kontrastu i nie potrafię jej dostrzec w żadnym sklepie, tak więc jest to chwyt marketingowy.

Jak się wejdzie na stronę angielską, to nie ma telewizorów "serii 7" 32". Na polskiej stronie instrukcja obsługi do 32" jest zupełnie inna niż do 40" i pozostałych większych. Więc, jest to jakiś dziwny model tylko na Polskę, który kosztuję więcej niż LE32A656, a nie ma żadnych jego zalet. Chyba kupię "serię 6", bo 40-calowy jest za duży do mojego mieszkania.

Dodam jeszcze, że oczywiste jest że w każdym sklepie sprzedawcy mówią co innego i z reguły nieprawdę. Natomiast może nie jest tak oczywiste że na stronie Samsunga zawarte są również nieprawdziwe informacje! Np. że LE32A756 posiada gniazdo DLNA (patrz wyżej). Wystarczy podejść do sklepu i poprosić o pokazanie gniazd z tyłu. Takie gniazdo jest, ale w LE40A756, ale na stronie www samsunga podają że tam z kolei go nie ma :D. Kilkakrotnie dzwoniłem na infolinię samsunga, i facet zawsze czyta mi parametry ze strony, a potem jak mu mówię że byłem w sklepie i nie widziałem, to sprawdza drugi raz i mówi, że rzeczywiście nie ma!

Bardzo ciężko jest dowiedzieć się prawdziwych informacji na temat parametrów, gdyż sprzedawcy nie wiedzą, strona samsunga pisze 30% nieprawdziwych informacji, infolinia Samsunga tylko odczytuje te błędne informacje, a instrukcja obsługi często bywa jedna do kilku modeli.

Chciałem podkreślić że z tego co słyszę od znajomych telewizory Samsunga są generalnie bardzo dobre i ten A756 też jest znakomity pod wieloma względami. Natomiast chodzi mi tylko o to, że podawane są dla niego kłamliwe parametry, a nie różni się niczym od A656.

• #3 16 Sty 2009 11:46
    cosiek
    Poziom 12  

wnowak napisał:

Chciałem podkreślić że z tego co słyszę od znajomych telewizory Samsunga są generalnie bardzo dobre

A co w nich jest takiego dobrego?
    Kontrast 70.000? Brak czujnika światła do autoregulkacji podświetlenia? Wszechobecny plastyk? Błędy softu? Złe spasowanie obudowy?

wnowak napisał:
    i ten A756 też jest znakomity pod wieloma względami.

Mam ten tv, kupiony w sklepie internetowym. Do znakomitości to mu brakuje sporo.
    Wymienię kilka jego "zalet":
    -skalowany obraz, nawet ten komputerowy z sygnałem po dvi-hdmi i svga nie jest idealnie piksel w piksel,
    -brak możliwości podłączenia dźwięku do sygnału pc czy to po dvi-hdmi czy po svga-wejścia są kable-sprawne wpięte a dźwięku jak nie ma tak nie było w ustawieniach brak opcji przypisywania wejść audio do innych portów,
    -w trybie pc czy to na złączu HDMI2 czy svga dostępne tylko 2 tryby 16:9 i 4:3, dopiero w 50hz można ustawić bez overscanu-nic nie zmienia
    -smużenie widoczne zwłaszcza na kontrastowych drobnych elementach,
    -plastykowa trzeszcząca obudowa,
    -plastykowa "szklana" ramka z przodu ekranu która rysuje się nawet od dołączonej ścierki z mikrofibry,
    -brak obrotowej podstawy pomimo opisu na stronie że taka jest,
    -matryca glare jest nawet ok do momentu kiedy przyjdzie ją nam wyczyścić, nie znalazłem jeszcze środka który by sobie z tym poradził a alkoholu nie chcę stosować z obawy przed uszkodzeniem powłoki.

Poprzednio miałem Philipsa 32PFL7862D i tam była matowa. Wystarczyło Pronto multisurface i po ptokach.
    Na matrycy glare sammiego uczyniłem ten błąd i ponad 3 godziny zajęło mi usunięcie smug z ekranu.

Może znacie dobry środek do matryc glare?

Jego naprawdę wielką zaletą, która praktycznie rekompensuję wady to brak input laga oczywiście w porównaniu z innymi tv np Philipsa czy Sony gdzie wartość input laga sięga Philip-80-90ms a Sony-ponad 140ms.
    Można śmiało grać w fpsy na pc, można bez problemów podłączyć konsolę, do tego jest ok.

wnowak napisał:

Natomiast chodzi mi tylko o to, że podawane są dla niego kłamliwe parametry, a nie różni się niczym od A656.

Potwierdzam, miała być obrotowa podstawa-BRAK, miało być wejście LAN-BRAK(to znalazłem że nie ma na 100%), miało być 6ms-BRAK BRAK BRAK smuży jak chol......!!!!!

Dodam, że dziś sprawdzałem, czy jest aktualizacja softu i niestety produktu już brak w suporcie samsunga!!!!!!!!!! Niby można jeszcze wybrać ale wyświetla się komunikat o nieaktualnej zakładce, a przecierz wybieram po kolei a nie klikam we wcześniej zapisany odnośnik do strony z moim modelem. Totalna porażka. Mam nadzieję, że to chwilowa zadyszka na stronie bo produkt wymaga jeszcze wielu poprawek oprogramowania.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson