Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

3018 SE, nie reaguje, nie przesyła softów, error lost e6.

21 Lis 2008 14:58 1413 10
  • Poziom 9  
    Mam problem z ferdkiem af-3018se, (jestem nowy jesli chodzi o satki), a mianowicie moj ferdek, nie raguje ani nie przesyla softow, botów, po prostu nic i na odwtót . Przesylam kablem rs-232c, porty mam dobrze ustawione, i polaczenie tez, tylko brak komunikacji z tunerem. Przeczytalem juz chyba wszystkie fora w sieci i nic :(
    program arioner itp nie reaguja po prostu caly czas loaczenie. Autoarioner wykrywa port i zmienia kolor na niebieski ale nie przesyla podobnie auc_heditv099c wpisuje kod pilotem i wyswietla program "error lost e6" . Nie wiem co mam zrobic prosze o pomoc :(
  • Poziom 9  
    kabel jest ok
  • Poziom 35  
    postepujesz z tymi zaleceniami?:
    WGRYWANIE SOFTU DO TUNERA!

Aby wgrac nowy soft do tunera nale?:
    1. Sprawdzić w podmanu NARZĘDZIA - punkt INFORMACJA jaki posiadamy boot version.
    2. Wyłączyć odbiornik z sieci.
    3. Połączyć odbiornik z komputerem kablem RS 232 (kabel z tzw. przeplotem)
    4. Uruchomić program Arioner022 i wybrać COM do którego podłączyliśmy odbiornik.
    5. Wybrać open- program i wybrać plik *AUC (z odpowiednim bootversion) do wgrania.
    6. Wybrać Send program to IRD
    7. Włączyć odbiornik do sieci.
    Transmisja powinna się zacząć. Po zakończeniu czekać do czasu zapamiętania softu przez tuner
    (będzie to zasygnalizowane bieganiem kresek na wyświetlaczu i tuner powinien uruchomić się
    do stanu normalnej pracy)
  • Poziom 9  
    mam bott 0017,1 (TSR S 150EC)
  • Poziom 9  
    ale cos wykrywa autoarioner zmienia kolor na niebieski !!
    moze nie jest zepsuty

Dodano po 2 [minuty]:

ja to juz wszystko 10 razy czytalem

Dodano po 27 [minuty]:

robilem tak jak kazales i zero reakcji z tunera

Proszę poprawić:
    - tytuł tematu (w pierwszym poście) zgodnie z p.11 i p.11.1 regulaminu
    - pisownię postów (zdania zaczyna się wielką literą itp.) - p.15 regulaminu. [Mirek Z.]
  • Poziom 35  
    Nie próbuj wgrywać lecz skup się aby cokolwiek wyciągnac soft lub liste z tunera. Jak ci się uda tzn. że rs-232 jest ok.Rozumiem ze miernika nie posiadasz skoro nie zrobiłeś pomiarów.
  • Poziom 9  
    no nie posiadam :( niestety , ale sprubuje cos wyciagnac.
    pozdrawiam
  • Poziom 9  
    zrobilem :D zamykaM temat