Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JENSEN SPECIAL DESIGN- czego się można spodziewać- fotki

21 Lis 2008 15:58 1009 5
  • Poziom 11  
    Posiadam dwa przetworniki marki "jensen"10", mają nieco zdezelowane membramy wymagające regeneracji. Niegdyś "gadały" w paczce gitarowej- piękne brzmienie. Przeleżały jakieś 2 lata na szafie, a teraz przyszedł czas by je upłynnić, gdyż nie gram już na wiośle i są mi zbędne.
    Czy ktoś zna chociaż przybliżoną moc tych wynalazków i mógłby określić w przybliżeniu ich cenę(po wymianie membram oczywście)

Oto fotki:

PS: nie wiem ile liczą wiosen, ale wyglądają bardzo solidnie
  • Poziom 30  
    Hi,
    po pierwsze to zadne "wynalazki". To jedne z ( naj-) lepszych glosnikow gitarowych. Po drugie gdzie chcesz wymienic w tych glosnikach membrany ? Zalozenie "jakiejs" mebrany do tych glosnikow zniszczy tak cenione brzmienie tych przetwornikow.
    Pozdrowienia.
  • Poziom 11  
    Chcę wymienić w nich membrany górne, nie będę ruszał cewki i zawieszenia dolnego. Nie da się ukryć ale te membramy są rozdarte i dźwięk jest tragiczny, pod wpływem impulsu, memramy furgoczą jak szmata na wietrze. Kiedyś grały pięknie, dopóki mój staruszek nie przełożył ich na inną półkę drąc membramy.
    Nie martw się kolego "aca", nie założę tam kartki papieru z drukarki tylko jakiś zamiennik(papierowy) dobrej klasy.
  • Spec od akustyki
    niema czegoś takiego jak zamiennik!!

prawda jest taka że o ile cewkę i zawieszenie dolne można zmienić bez wpływu na dźwięk (wystarczy dać cewkę tej samej wysokości nawiniętą drutem o takiej samej średnicy i z tego samego materiału a zawieszenie dolne o tej samej podatności) o tyle nie ma szans dobrać taką samą membranę - nawet membrany tego samego producenta różnią się znacznie właściwościami (masa ukształtowanie stożka no i oczywiście skład materiału i impregnacja). Tak naprawdę to tylko mówimy o papierowych membranach tak naprawdę jest to najczęściej celuloza o odpowiedniej długości włókien które nadają jej odpowiednie parametry. Dodatkowo należy pamiętać o tym że poza samą celulozą producenci stosują różne dodatki wzbogacające (usztywniające, tłumiące rezonanse itp.) a na koniec impregnacja i podatność zawieszenia górnego.

Tak naprawdę o tym jak gra głośnik (zwłaszcza gitarowy, średniotonowy, wysokotonowy i niskośredniotonowy) świadczy właśnie membrana (skopiowanie układu magnetycznego, cewki i zawieszenia dolnego to żaden problem 90% "sukcesu" to właśnie odpowiednia membrana.
  • Poziom 30  
    Hi,
    moze wlasnie na tej kartce papieru z drukarki chodzilo by to dobrze :)
    :please: dla kolegi Sound Wave.