Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

WSK 125 - gaśnie po odpaleniu

21 Nov 2008 16:11 10669 8
  • Level 10  
    Mam problem z moja wsk 125. Po odpaleniu wsk pochodzi dwie sekundy i zaraz gasnie ;/ nie wiem co jej jest moze wina gaznika;/ bo rozpylacz sie caly rusza i nie mam pojecia
  • Level 19  
    Sprawdź gaźnik prawdpodobnie jest zapchana któraś z dyszy i paliwo nie dochodzi do rozpylacza.
    przedmuchaj kompresorem ale dysze wykręć.
    wypoleruj platynki i ustaw dokładnie przerwę i muszą sie do siebie schodzić.
    sprawdź dokładnie cewkę bo może iskrę wskazywać ale będzie słaba.

P.S. mam trochę części do wsk.
  • Level 10  
    z gaznikiem probowalem wszystkich sposobow a zreszta rozpylacz,jest lózny jakby gwint byl rozwalony a zreszta probowalem ustawic zaplon na kazdy sposob tez nie dziala odpali 2 3 sek i gasnie a jak daje gasu to momentalnie tak jakby sie dusila i tez gasnie.a iskra jest bardzo mocna i wyrazna jak na moje to cos z gaznikiem mysle ze wina gazniaka i trzeba kupic nowy? ;/.
    a po za tym jak podlaczam gaznik pod wejscie do cylindra to tam nie ma uszczelki na tym gazniku i nie moge dociagnac i pewnie lapie lewe powietrze ale kiedys nie bylo z tym broblemu.. moze wiecie o co chodzi?? bo ja juz sam nie wiem
  • Level 19  
    No to musisz to uszczelnić bo nie uzyskasz podciśnienia i paliwo będzie źle rozpylane.Nie pamiętam czy mocowanie gaźnika było owalne jeśli tak to je z planuj i nie dokręcaj za mocno bo się znowu wykrzywi i daj cienką uszczelkę.
    Ale skoro ci pali kilka sekund to na pewno nie dochodzi paliwo a jak tam iglica.
  • Level 27  
    W gażniku są 3 dysze,jedna główna, i dwie mniejsze. Popatrz od strony wlotu powietrza pionowe maleńkie otworki na czubek igły. A na dole są 2 otwory do powietrza do tych dysz.Można je zobaczyć po wyjęciu przepustnicy. I daje się je przepchać cienkim stalowym drucikiem. Czasem aluminium już zaczęło korodować i trzeba odkręcić komorę pływakową i drugą nakrętkę, i wtedy zobaczysz co tam jest .
  • Level 10  
    iglice mam ustawiona na 3 tak jak powinno byc a co do tego rozpylacza to na 95% moze byc jego wina bo nie mozna go dobrze dokrecic i caly lata jakby byl gwint walniety.. mysle ze jakbym kupil nowy gaznik to bedzie dzialac? bo w ogole czytalem ze jak od obrotow i od rownania obrotow te dwie srobki podkrecisz to powinien odpalic. Bo tak sie reguluje a on odpali i po 2 sek gasnie a jak poczekam z 5sek i bede go pompowal to odpali pochodzi chwile jakies 7 8 sek i gasnie bo mozliwe ze paliwo nie dochodzi... sam nie wiem bo iskra jest porzadna ;/ a nalot na swiecy taki ciemny braz jakby ale nie jest zalana. Czekam na Pomoc i jakies wyjasnienie :) chcialbym dodac ze jak podpompuje porzadnie na w gumie az jest mokro od przeplywu powietrza do gaznika....
  • Level 22  
    Zadam może banalne pytanie ale często w takich banałach spoczywa meritum awarii. Kranik drożny?
  • Level 10  
    kranik tez czyscilem i nic a zreszta widac jak przez wezyk przeplywa paliwo.
  • Level 2  
    A teraz ja mam dosyc banalne pytanie, poskladalem WSK 125 od podstaw... no i na samym koncu mam problem, i nie wiem co jest jego przyczyna:( poskladalem gaznik i zalozylem go, gdy "puscilem paliwo" to rzecza normalna jest ze gaznik przez jakas sekunde sie "przeleje" co jest dobrym znakiem, ale wlasnie u mnie jest problem taki ze gaznik przelewa sie caly czas (przez ta malutka dziurke z boku), wie ktos co spieprzylem?