Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak połączyć anteny TV na Białystok i Krynice (zwrotnica)

21 Lis 2008 16:27 2983 10
  • Poziom 11  
    Witam forumowiczów. Mam problem z połączeniem 2 anten do jednego przewodu. Mam podłączoną jedną siatkową ze wzmacniaczem przy wtyczce do telewizora i pytanie brzmi jak podłączyć drugą kierunkową z symetryzatorem do jednego kabla tak aby nie przełączać wtyczek antenowych przy telewizorze. Bardzo bym prosił o jakiś schemat.
    Lub jak połączyć dwie siatkowe na jednym wzmacniaczu jeśli to możliwe. Chodzi o to, że odbieram kanały z dwóch kierunków.
  • Moderator
    Tak "na żywca" to się nie da. Może być niezła kaszana jak to włączysz.... Zwarcie zasilania anteny można rozwiązać ale inne problemy już nie są takie łatwe do przeskoczenia.
    Jakie są przyczyny stosowania dwóch anten? co one odbierają,....? (o ile antena siatkowa jest anteną...).
    ?
    Jakie to kanały i gdzie odbieramy......
  • Poziom 11  
    Jedna odbiera 1 2 i regionalną a na polsat musze kierować na inną stronę. Jak to rozwiązać?
  • Moderator
    Gdzie mieszkasz...?
    podstawowe pytanie...
  • Poziom 11  
    Okolice Białegostoku
  • Moderator
    a dokładniej.....pozycja geograficzna...
  • Poziom 11  
    Chodzi o to żeby nie przestawiać anteny a połączyć jakoś dwie.
  • Moderator
    Polsat k.60 1 kW Urząd Miasta
    TV4 k.48 1 kW Urząd Miasta
    TVN k 41 1 kW Cieszyńska
    TVP1 k 8 Krynice
    TVP2 k.22 Krynice
    TVP3 k.35 Krynice
    jak odbierasz te sygnały....?

Dodano po 52 [sekundy]:

Nikt nie mówi o przestawianiu. Sposób podłączenia także zależy od tego gdzie jesteś...

Dodano po 2 [minuty]:

generalnie w Białymstoku jest na tyle "szczęsliwie, że z Krynic idzie wszystko do kanału 35 a ze "śródmieścia" wszystko powyżej 41go.
    Teoretycznie wystarczy ODPOWIEDNIA zwrotnica. Problem polega niestety na tym ze nic podobnego nie widzę na rynku...
  • Poziom 11  
    Mam 1 2 3 a na polsat musze przekręcać w drugą strone reszta sygnału brak. A dwie kierunkowe można połączyć? W jaki sposób? Równolegle?
  • Moderator
    Nawet TV4 nie odbierasz na 48-mym? Ta sama moc i ta sama lokalizacja. Powinien iść lepiej od Polsatu....
    Jeżeli jesteś bardzo blisko Krynic to nic dziwnego, ze na siatce nic innego nie obierzesz. Sygnały są za silne i dusza słabsze sygnały z miasta...
    Spróbuj na googlach określić swoja pozycję z dokładnością do około 100 metrów to coś będę mógł powiedzieć. Tak to będzie "macanie po omacku".

Dodano po 1 [minuty]:

Równoległe połączenie nie jest takie proste, zaczniesz mieć silne odbicia jak tak podłączysz.... Antena odwrócona "tyłem" będzie odbierała wszystkie śmieci...