Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pomocy!! - laptop się wiesza podczas uruchamiania

21 Lis 2008 16:57 1685 4
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich!

Jestem posiadaczem laptopa ASUS A6R

Mam z nim mały problem, a może nawet i duży, podczas włączania laptopa w pewnym momencie, a dokładnie po logo windows xp z paskiem przewijania komputer się zawiesza i wyskakuje czarny ekran. Ale najgorsze jest to że nie moge zainstalowac żadnego systemu operacujnego, próbowałem xp-eka, viste(home i ultimate), ubuntu, suse linux. Podczs instalacji Visty Ultimate wyskoczył mi błąd związany coś z plikiem ''windows/system32/winload.exe'' nie pamiętram dokładnie co. Próbowałem uruchomić komputer awaryjnie i na różne inne sposoby z tego menu co sie go wywołuje podczas uruchamiania komputera poprzez klawisz F8 i niestety za każdym razem sie zawiesza. JUż naprawde nie wiem co może sie z nim dziać i jak to rozwiązać. Bardzo proszę o pomoc zależy mi na odzyskaniu danych z partycji D miałem tam ważne pliki.

z góry dziękuje i pozdrawiam
    toleek8
  • Poziom 19  
    Prawdopodobnie uszkodzona pamięć RAM (lepsza wersja) lub uszkodzenie układu dyskretnego na płycie głównej (gorsza wersja). Wykręć dysk twardy z laptopa i podłącz go do komputera stacjonarnego za pomocą przejściówki (2,5" -> 3,5") celem przeniesienia ważnych danych w bezpieczne miejsce. Po tej operacji Ściągnij (LINK: http://www.memtest.org/) i wypal obraz programu memtest. Tak przygotowaną płytę włóż do napędu optycznego i zbootuj z niej laptopa; automatycznie uruchomi się szereg testów, które sprawdzą gruntownie pamięć RAM oraz cache procesora; jeżeli program wykaże błędy - napisz o tym na forum.
  • Poziom 9  
    dzięki wielkie udało mi się narazie odzyskać dane, jak wszystko zgram będę próbować dalej szukać usterki i spróbuje tym programem memtest i napisze jak wyniki, mam nadzieję że to nic poważnego.

pozdrawiam

Dodano po 4 [godziny] 30 [minuty]:

przetestowałem laptopa tym programem memtest i o to wyniki memtest-foto. Nie do końca wszystko rozumiem jeśli by ktoś się znał na tym programie bardzo proszę o pomoc.

pozdrawiam

Dodano po 1 [godziny] 8 [minuty]:

Sprawdzałem pamięć RAM, posiadam dwie kości i wyjmowałem je na zmianę i niestety nie dało to żadnego efektu. Na dysku po wyjęciu i podłączeniu go do kompa stacjonarnego sformatowałem partycję C z windowsem i też nic się nie działo. Na to wychodzi że to chyba coś z płytą główną jest nie tak:/ bardzo proszę o pomoc może jeszcze nie wszystko stracone i da się coś z tym zrobić bez większych kosztów. A tak na wszelki wypadek zapytam czy ktoś wie gdzie można kupić płyty główne do laptopów dokładnie to chodzi o ASUS A6R? z góry dziękuje i pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Pamięć jest sprawna - program nie pokazał żadnych błędów. Wejdź do systemu BIOS laptopa, przywróć domyślne ustawienia. Spróbuj zaistalować system. Odpisz efekty. Płyty do tego modelu znajdziesz na w internecie (w serwisie wymienią też, ale taka wymiana jest nieopłacalna). Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Już tak próbowałem wcześniej i teraz też jeszcze raz no i niestety nic to nie dało efektu tzn. podczas ładowania pierwszych plików instalacyjnych po pewnym czasie wyskakuje czarny ekran i komp się wiesza:/ może jeszcze ktoś ma jakiś pomysł? pozdro