Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Siemens Amilo Li1718 - plyta glowna

21 Lis 2008 17:53 3801 5
  • Poziom 2  
    witam wszystkich serdecznie!
    mam problem a mianowicie pewnego dnia przestaly mi pracowac wszystkie porty usb w moim lapku. co sie okazalo spalony jest caly mostek poludniowy na plycie glownej. Prosze o pomoc gdyz nie moge znalezc nigdzie takiej plyty do kupna na internecie. Wszedzie wpisuje ''plyta glowna fujitsu siemens amilo li1718'' i nic... czy wie ktos moze jak dokladnie nazywa sie ta plyta glowna? lub moze ma ktos z was do sprzedania plyte odpowiadajaca temu modelowi?
    z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam.
  • Poziom 26  
    Rozkręć lapka płyta powinna mieć gdzieś jakieś oznaczenia.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Moze lepiej ja naprawic ? Zapewne uszkodzony FW82801 i kazdy serwis ktory zajmuje sie laptopami bez problemu Ci to zrobi a ze zdobyciem uzywanej plyty moze byc problem
  • Poziom 2  
    wlasnie chodzi o to, ze ja juz go oddalem do serwisu i co sie okazalo najpierw zaczeli wymieniac porty usb. Pozniej powiedzieli mi, ze to mostek poludniowy jest przegrzany i trzeba go wymienic. A dzisiaj sie dowiedzialem, ze musze wymienic plyte glowna - koszt nowej 550 zl ;| bo mozna zlutowac ten caly uklad ale laptop moze sie juz po tym lutowaniu nie zapalic...
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    DjVirus5 napisał:
    wlasnie chodzi o to, ze ja juz go oddalem do serwisu i co sie okazalo najpierw zaczeli wymieniac porty usb. Pozniej powiedzieli mi, ze to mostek poludniowy jest przegrzany i trzeba go wymienic. A dzisiaj sie dowiedzialem, ze musze wymienic plyte glowna - koszt nowej 550 zl ;| bo mozna zlutowac ten caly uklad ale laptop moze sie juz po tym lutowaniu nie zapalic...

Nowa plyta napewno nie kosztuje 550PLN, zadzwon do fujitsu i zapytaj o koszt nowej plyty (grubo ponad 1000pln netto). Skoro powiedzieli Ci ze po przelutowaniu laptopo moze nie dzialac wogole to trafiles chyba do jakeis studenta dorabiajacego po godzinachw garazu a nie do serwisu.... :) Postawienie nowego mostka to 150-300pln zaleznie od serwisu
  • Poziom 2  
    to ciekawie brzmi.... ;D bo ja mowie to co dzisiaj mi powiedzieli w serwisie, ze taki jest koszt tej plyty. no ale nic, popytam jeszcze w innych serwisach czy beda lepszymi fachowcami i czy beda w stanie naprawic mojego lapka ;] THX