Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer DEH 2900 MPB nie da się wyłączyć...

lancerek 21 Lis 2008 19:48 1623 4
  • #1 21 Lis 2008 19:48
    lancerek
    Poziom 2  

Kupiłem dziś od kolegi pionka DEH 2900 MPB za okazyjną cenę, ale ma jedna wadę nie da się go wyłączyć przyciskiem od głośności jedyne wyjście to wyciągnąć panela:/ wiem, że przycisk działa bo po podłączeniu radia kliknąłem i się włączyło, ale wyłączyć już się nie da... Spotkał się ktoś z takim przypadkiem? co to może być?

pomocy:P

0 4
  • #2 21 Lis 2008 20:00
    Alf73
    Poziom 11  

Witaj, upewnij się czy nie podłączyłeś zasilania pod automatyczną antenę. Wg mnie tam było podłączone zasilanie, Należy sprawdzić tranzystor, diodkę i to co jest po drodze (miejmy nadzieje że od żadnego scalaka nie idzie sterowanie automatycznej anteny). Rzecz najważniejsza, jeśli nie masz praktyki w elektronice, nie próbuj sam naprawiać. Z reguły się to kończy "przedwczesnym zejściem chorego" jakby co to pisz na PW

0
  • #3 21 Lis 2008 22:12
    lancerek
    Poziom 2  

Ja mam dobrze podłączone z resztą jak kupowałem to wiedziałem ze to nie działa nie wiem czy się sam do tego zabierać moje doświadczenie jest małe tyle co w szkole lutowałem płytki na pracowni a może to jeszcze coś innego

0
  • #4 22 Lis 2008 09:54
    Alf73
    Poziom 11  

Może coś innego, :) Kaszpirowski leczył na odległość, ale jest wielce prawdopodobne że taki scenariusz nastąpił. Jeśli posiadasz jakąkolwiek praktykę powinieneś sobie poradzić. znajdź przewód wychodzący z radia od załączenia auto anteny i ścieżkami dojdziesz do elementów odpowiedzialnych za podanie napięcia, może być to tranzystor .... patrz jak wyżej .... Dasz radę jakby co ... PW albo GG

0
  • #5 23 Lis 2008 19:35
    Czesław Kapłan
    Poziom 16  

Sprawdź układ IC911 BA4918-V12. On odpowiada za włączanie zasilań.

0