Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes 124 świece żarowe ?

21 Lis 2008 21:42 6001 2
  • Poziom 13  
    We wspomnianym Mercedesie świece żarowe nie startują na zimno. po przejechaniu kilku metrów zapala się kontrolka świec żarowych (odpala z problemami a zima się zbliża i mogę mieć problemy z uruchomieniem). Przekaźnik świec żarowych pięciopinowy, z tego co wyczytałem na "elce" podejrzewam czujnik temperatury . Świece wymienione na nowe- sprawdzone - sprawne. Moje pytanie brzmi, który czujnik z dwu podłączonych do obwodu świec żarowych- wkręcony w obudowę termostatu czy w korpus silnika? Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Świece startują jednak lecz albo masz którąś uszkodzoną albo niewłąściwe albo uszkodzony sterownik gdyż taki właśnie objaw zapalenia się lampki po odpaleniu silnika i świecenie przez minutę oznacza uszkodzenie obwodu świec.

SławeK
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 13  
    Napięcia ze sterownika są na każdym pinie ( po odpięciu przewodów do świec ). Po ponownym wpięciu zapala się kontrolka i prawidłowo startują świece. Ponowne uruchomienie i niestety "ciemność widzę ogromną" . Możesz odpowiedzieć co znaczy nieodpowiednie świece ( zamontowane są nowe Iskry)

Problem rozwiązany- w przekażniku świec żarowych wypalony styk, na dzień dzisiejszy podpiłowany i dogięty a docelowo do wymiany.