Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sprężakrka hs19->smarowanie

bizon_126 10 Gru 2010 00:47 25692 37
  • #31 10 Gru 2010 00:47
    Damian2501
    Poziom 10  

bizon_126 napisał:
    mam problem z smarowaniem sprężarki
    posiadam identyczna i chce ją uruchomic ale nie zatrze będzie słuzyc do celów amatorskich np pompowanie koła, ropowanie ,przedmuchiwanie

z góry dzięki

do czego ta sprężarka ma byc??
    ja bym jej zrobił smarowanie od silnika od pompy oleju. prosciej by było gdyby silnik miał olejenie zewnętrzne. Jeśli ma wewnętrzne to trzeba wiercic w bloku i doprowadzic do spręzarki a potem powrot do miski

• #32 10 Gru 2010 18:19
    bizon_126
    Poziom 29  

Damian2501 napisał:
    bizon_126 napisał:
    mam problem z smarowaniem sprężarki
    posiadam identyczna i chce ją uruchomic ale nie zatrze będzie słuzyc do celów amatorskich np pompowanie koła, ropowanie ,przedmuchiwanie

z góry dzięki

do czego ta sprężarka ma byc??
    ja bym jej zrobił smarowanie od silnika od pompy oleju. prosciej by było gdyby silnik miał olejenie zewnętrzne. Jeśli ma wewnętrzne to trzeba wiercic w bloku i doprowadzic do sprężarki a potem powrót do miski

Sam sobie odpowiedz jak byś czytał ze zrozumieniem to byś wiedział -raczej do swojego 126p nie będę tego montował ,do taczek też raczej nie będzie -to napędzane silnikiem elektrycznym

• #33 20 Maj 2012 20:30
    kidu22
    Poziom 35  

To ja napiszę że można bez pompki olejowej zrobić smarowanie wystarczy zbiornik wyrównawczy od Corsy B i zaworek jednokierunkowy połączony do wyjscia olejowego sprężarki.
    Ciśnienie po tylnej stronie tłoka robi obieg.
    Tak w praniu wyszło . Prosze nie kasować.

• #34 24 Lip 2012 18:25
    arturccc
    Poziom 14  

Czy przy zastosowaniu zaworu zwrotnego ze zbiornikiem, również należy nawiercać korbodów jak w opisie z forum cnc?

• #36 24 Lip 2012 19:00
    arturccc
    Poziom 14  

Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź, w takim razie spróbuję tego rozwiązania u siebie. Wygrzebałem taki kompresor z garażu i niestety z tego co zdążyłem ogarnąć w temacie sprężarek, nie było tam zrobionego smarowania jak należy. Z jednej strony wkręcona śruba z drugiej strony przewód z butelką na olej, zaczepiona poniżej wysokości sprężarki.

Mam teraz mały zgryz, gdyż znalazłem jeszcze jeden temat o sprężarkach HS i tutaj piszą, że bez przeróbki na smarowanie rozbryzgowe samych zbiorniczkiem nic nie uzyskamy.

http://www.jawacz.pl/na-kazdy-temat/wasz-sprz...SID=f83943844a422046c5f260b5ced577ce#msg81711

• #37 13 Sie 2012 11:43
    kogut1111
    Poziom 2  

Witam

Ja ok kilku dni tez jestem w posiadaniu sprężarki
    HS19, mam ją już rozebraną i z pewnością spróbuję wykonać tak jak napisał jeden forumowicz.

oto link : http://www.cnc.info.pl/topics80/sprezarka-hs-...-z-odpowietzeniem-komory-korbowej-vt15532.htm

Przystępuję do budowy sprężarki mam juz wszystko 3 fazowy silnik 2 KW + sprężarkę hs19 + zbiornik 70 litrów (zbiornik do gazu) wytrzymuje podobno do 28 barów ;d
    Oczywiście równiez do tego presostat

będę się chwalił postępami wraz z zdjęciami z postępującej pracy