Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

laptop dell d600 poważny problem

sh4dows20 21 Lis 2008 22:49 1855 2
  • #1 21 Lis 2008 22:49
    sh4dows20
    Poziom 2  

Witam.

Od jakiegoś czasu mam problemy z dellem d600. Laptop ma sprawny (moim zdaniem) zasilacz który ładuje baterię, również bateria jest sprawna trzyma ok 2 godz. BIOS bez zmian, laptop chodzi na domyślnych ustawieniach fabrycznych. Oddany do serwisu gdzie nie potrafili stwierdzić co jest z nim nie tak. Problem polega na:

Najczęściej po przewożeniu laptopa nie startuje za 1 razem. Bez znaczenia czy jest podłączony pod zasilacz czy chcę go uruchomić z baterii. Dzieje się to sporadycznie raz na tydzień lub rzadziej. Dziś lapek totalnie mnie zaskoczył.. Próbowałem uruchomić lapka i nic, kilkadziesiąt naciśnięć na power i nic. Wyjąłem baterie, odłączyłem zasilacz podłączyłem ponownie i kolejna próba włączenia i nic. Po wielu próbach w końcu zaskoczył ale.... zaczęły palić się wszystkie 3 diody (obok powera) załączył się wentylator na max obrotach, matryca nie odpaliła, diody paliły się ciągłym światłem raz mignęła na pomarańczowo dioda baterii, wyłączyłem go wyciągając baterie bo lapek nie reagował na power. Po chwili włączył się normalnie i chodzi. Dziś problem odpalenia wyglądał tak jak opisałem wyżej, ale tak mi się zdarzyło po raz pierwszy, zazwyczaj problemy z odpaleniem laptopa wyglądają tak że laptop nie startuje tzn zupełnie nic jakby problem z wykryciem zasilania, nie zapalają się żadne diody sygnalizujące jakaś usterkę.. ale po wielu próbach startuje i działa stabilnie.. Kolejnym niepokojącym mnie aspektem który zauważyłem jest to że od kilku dni wzrosła mi temp procka. Pracuje na tym komputerze już ponad rok i wcześniej nie grzał się tak przy mało wymagających aplikacjach.. proszę o pomoc bo idzie zwariować;/
    Szukałem na forum ale większość ludzi ma problemy z zasilaczem a mój raczej jest OK.
    Dodam że mam dostęp do innego modelu della d600, taki sam jak mój tyle że tamten jest sprawny, testowałem mój zasilacz na tym sprawnym dellu, baterię oraz czy mój zasilacz ładuje i czy moja bateria odpala ten 2 laptop.

Dziś będę rozbierał go oglądał może czegoś się dopatrzę..

pozdrawiam i dzięki z góry za odp.

0 2
  • #2 21 Lis 2008 23:35
    brynek
    Poziom 20  

W pierwszej kolejności wyciągnij pamięci i inne karty i przeczyść styki. Mi to wygląda na zimny lut na płycie głównej ale to tylko moja opinia. Może sie tak robić raz za jakiś czas . Spróbuj pracować bez baterii i potem zobacz czy masz te same objawy. Co do chłodzenia to trzeba przeczyścić wentylator i radiator w laptopie.

0
  • #3 22 Lis 2008 16:57
    sh4dows20
    Poziom 2  

OK laptopa rozebrałem i dokładnie przeczyściłem...a było co czyścić;/ nie posiadałem go od nowości więc byłem lekko zdziwiony jego stanem w środku.. wyczyszczony radiator wentylator proc przesmarowany i z temp problemu już nie ma 10 stopni mniej:) przeczyściłem wszelki możliwe styki.. dziś będę próbował doprowadzić do sytuacji aby laptop się nie włączył. Wczoraj dokonałem ponad 50 prób i za każdym razem było ok. Ma ktoś jakieś pomysły w jaki sposób można testować w takim przypadku?? Na noc odłączę kompletnie zasilanie aby zeszło napięcie z tranzystorów i zobaczę czy rano odpali.

0