Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell C600 TV out

22 Lis 2008 08:07 2122 6
  • Poziom 18  
    Zachciało mi się podłączyć zwyczajny TV do laptopa. Wykonałem kabel S-Video / EURO według kilku różnych schematów i za każdym razem ciemność na ekranie. Znalazłem podobny temat na forum, ale zdaje się traktuje on o czymś nieco innym.
    Czy potrzebny jest dodatkowy soft, żeby włączyć gniazdo TV?
    Jako ciekawostkę dodam, że obraz na TV jest widoczny tuż po włączeniu laptopa. Widoczna jest ta niebieska fiszka z napisem zapraszamy, przez chwilę pulpit z ikonami i po kilku sekundach następuje ciemność...
  • Poziom 18  
    W ustawiniach karty graficznej musisz wybrac że chcesz kożystać z tvout. Jaką masz kartę graficzną? Polecam schemat z kondensatorem 470pF gdyż bardzo często euro w telewizorze nie obsługuje sygnału svideo i będziesz miał obraz czarnobiały.
  • Poziom 18  
    T1omek napisał:
    W ustawiniach karty graficznej musisz wybrac że chcesz kożystać z tvout. Jaką masz kartę graficzną? Polecam schemat z kondensatorem 470pF gdyż bardzo często euro w telewizorze nie obsługuje sygnału svideo i będziesz miał obraz czarnobiały.

Karta to ATI, a ustawiem żadnych nie ma... Kolega nie czyta uważnie, gdyż zapytałem o soft do gniazda TV out...
  • Poziom 18  
    Bo do tego nie potrzeba żadnego softu...a niema czasem czegoś takiego jak catalyst control center? podstawowy program ati do kart graficznych. Trzeba wymusić klonowanie obrazu. a zobacz taką kombinacje klawiszy po podpięciu tv do laptopa FN i F8 (klawisz od zmiany ekranów).
  • Poziom 18  
    T1omek napisał:
    Bo do tego nie potrzeba żadnego softu...a niema czasem czegoś takiego jak catalyst control center? podstawowy program ati do kart graficznych. Trzeba wymusić klonowanie obrazu. a zobacz taką kombinacje klawiszy po podpięciu tv do laptopa FN i F8 (klawisz od zmiany ekranów).

Przerabiałem i to. Ani CCC, ani przełączanie ekranów nie pomaga. Ciekawostką jest to, że obraz na TV pojawia się przez chwilę po włączeniu laptopa...
  • Poziom 18  
    Jako, że nigdzie nie znalazłem jasnej wskazówki, to pozwolę sobie zostawić podpowiedź dla innych użytkowników.
    I tak, zazwyczaj XP sam od siebie instaluje większość urządzeń i nikt nie dokłada dedykowanych sterowników, co czasem prowadzi w ślepy zaułek...
    Poszperałem w sieci za sterami do ATI Mobility 3 i problem się rozwiązał.
  • Poziom 18  
    slawny7 napisał:
    Poszperałem w sieci za sterami do ATI Mobility 3 i problem się rozwiązał.

Pozwolę sobie odświeżyć temat.
    (...) Czarnobiały obraz może być efektem niedopasowania systemów telewizyjnych, prawda? Wyczytałem, że sterowniki ati instalowane na polskojęzycznej windozie domyślnie ustawiają się na PAL. W skrajnych przypadkach zmiany należy dokonać ręcznie, ale co kiedy nie ma takiej możliwości? W zakładce właściwości TV jest zaznaczony system NTSC i nie mam pojęcia jak go zmienić.

Dell C600 TV out