Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uklad (zmacniacz) z wieży

22 Lis 2008 10:16 1159 3
  • Poziom 13  
    witam

Mam starą wieżę na strychu, która za bardzo nie działa, coś się przypaliło w okolicach potencjometrów itp, nie za bardzo znam się na elektronice, a zanosić do naprawy się nie opłaca. Zrobiłem zdjęcia wzmacniacza i zastanawiam się czy może mi posłużyć jako wzmacniacz np do suba.

Mam pytanie ile mocy może mieć ten wzmacniacz?

I czy jeśli wymontować to ta płytkę na przeciwnej ścianie również?

Jeśli stwierdzicie, że da się to zrobić to wymontuje i dalej będę liczyć na wasza pomoc w uruchomieniu.
  • Poziom 43  
    Wygląda to jak dwa kanały na samodzielnej płytce wzmacniacza, jeśli jest sprawna to wiele nie będzie trzeba. Na początek - nie tnij kabli jak leci, bo trzeba się będzie zastanawiać, jak się podpiąć do trafa sieciowego, to co idzie między kablem do sieci a trafem oraz trafem i płytkom wzmacniacza zostaw jak jest. Zobacz, które przewody idą na głośniki czy ich gniazd. Pozostałe albo będą już tylko wejściami sygnałowymi (np w ekranie) albo jeszcze znajdzie się urządzenia, które korzystało z zasilania. Na zdjęciu widać, że jest tam TDA2006 a jest to podobna kość do TDA2030, więc sama dużej mocy nie ma. Tutaj jest jej aplikacja jeśli chcesz. Patrząc na tranzystory po bokach (na jednym pisze D313 czyli 2SD313 a na tym zielonym? czy nie ma tak: B507? na zdjęciach nie widać), układ jest chyba wzmocniony nimi wzmocniony nimi ale patrząc w kartę samych tranzystorów nie ma się co spodziewać jak 25W na kanał w twoim wzmacniaczu przy mniejszym obciążeniu. Może jako mostek dało by to ok 50W/8om. Możesz zmierzyć napięcie zasilania jakie daje trafo? Od niego mogą iść ze sobą 3 żyły. Spróbuj zmierzyć napięcie między tą środkową a dwiema skrajnymi.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Więc:

dojrzałem, że w wieży jest drugi transformator mniejszy prowadzi do tej płytki bez radiatora.

Duży transformator jest podłączony do wzmacniacza 4 kablami.

Od portu głośnikowego idą 2 kable (plusy lub minusy) do wzmacniacza a 2 idą do panelu sterującego.

Również na samym porcie są wejścia aux, które idą do panelu sterującego

edit

mam takie ''coś'' ale nie umiem się obsługiwać

edit
    na zielonych pisze B507
    z tego co patrze głównym kablem idzie do tej płytki z boku, potem dopiero przez ta płytkę do dużego transformatora

białe kable od dołu idą do wyświetlacza (diody które skakały do muzyki).

Moderowany przez Faces:

Regulamin punkt 8.1
    Po za tym pisownia. Wyjątkowo ją poprawiłem.
    Przeniosłem z: Układy elektroniczne DIY pomysły, problemy
    Z powodu nie umiejętności posługiwania się miernikiem uniwersalnym.