Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problemy z oryginalnym alarmem Mercedes W124

22 Lis 2008 12:42 4579 3
  • Poziom 15  
    Witam serdecznie....
    Mój problem jest nst.
    Przez wiele lat, miałem zepsutą wkładkę drzwi kierowcy. Samochód zamykany był z drugiej strony. Tak było od samego początku, jak mam auto. Kilka dni temu, postanowiłem wymienic wkładkę, i zaczęły sie problemy. Chodzi o oryginalnie, seryjnie zamontowany alarm CONDOR. Wcześniejszy właściciel, twierdził, że alarm był zepsuty i został odłączony. Nic sie nie działo, pilot zagubiony, więc... myślałem że to prawda.
    Problemy, zaczęły sie po wymianie zamka z wkładką. Alarm, załącza się po przekręceniu kluczyka.
    1. po przekręceniu kluczyka (otwarciu drzwi) alarm milczy przez około 20sek, jeśli w tym czasie nie przekręce stacyjki w stan (o jedno przesynięcie w prawo, nie zapłon) alarm zaczyna wyć...
    2. przy wysiadaniu z samochodu, natychmiast po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki, alarm uruchamia się...
    z tego co wiem, powinien czekać kilka sek do zamknięcia zamka drzwi... ale tak nie robi
    3. czasami czeka 10-15sek, i w przypadku, gdy zamek nie zostanie zamknięty, od razu wyje... gdy zamek zostanie zamknięty, też wyje...
    4. coś jest nie tak z syreną, ponieważ sygnał alarmu ledwo dochodzi do uszu, słychać że wyje, ale, bardzo,bardzo cicho...
    5. dioda sygnalizująca nie świeci sie wcale... (nigdy)

Problem jest w tym, że: gdy odłącze alarm (centralkę) to nie odpalę silnika! Nie ma prądu w stacyjce!
    Drugi problem, jest taki, że gdy auto wyje całą noc, to pada mi akumulator i nie mogę otworzyć zamka centralnego...
    tragedia...
    Kupiłem na alllegro inny alarm, ale..., nie umiem go zainstalować w miesce starego...
    od czego powinienem zacząć?
  • Spec od Mercedesów
    delsen_p napisał:

od czego powinienem zacząć?

Nie ulega wątpliwości: od wywalenia starego!!!
    To, co masz w aucie, to nie jest alarm oryginalny. Jest to zazwyczaj włoski badziew montowany przed sprzedażą pojazdu. Celowali w tym właśnie Włosi oraz Francuzi i serwisy w krajach Beneluksu (coś takiego, jak "alarm Zasady" na kartę magnetyczną w Vito). Jedyną jego zaletą jest bardzo porządnie wykonana instalacja, którą można wykorzystać do montażu alarmu zastępczego. To ustrojstwo odcinało mobilność pojazdu w kilku różnych miejscach, jednak jakiekolwiek schematy będące w moim posiadaniu zaginęły w pomroce dziejów...
  • Poziom 15  
    wykopanie choćby przewodów odpowiedzialnych za "mrógnięcie" kierunkami podczas uzbrajania alarmu, graniczy w W124 z cudem! Nie dość, że..., są poprowadzone w rurkach plastkowo gumowych, to na dodatek jakiś wariat wcale nie żałował izolacji! Jest to tak zamaskowane... że...
    straciłem juz całkowicie chęci do majsterkowania w tym aucie. Na dodatek... rozebrać kokpit, deskę itp. to druga, ..., magia...
  • Poziom 15  
    Po odłączeniu alarmu, nie działa zamek centralny orz nie ma prądu w stacyjce/// Zamieszczam foto tej centralki, oznaczenia to CONDOR 2101...
    Udało mi się jedynie, zacząć sterować nim w 50%!
    tj.
    alarm, po wyjęciu kluczyka , uaktywnia sygnał PIP PIP PIP na 20sek, (czas na zamknięcie zamka centralnego) . Gdy , zamek zostanie zamknięty, alarm wydaje 3 sekundowy Piiiipppp, i milknie... Po otwarciu drzwi (kluczykiem) , wydaje sygnał PIP,PIP,PIP przez 10sek i jeśli nie wsadzę kluczyka do stacyjki, włącza się syrena. Gdy kluczyk znajdzie sie w stacyjce, alarm ( pip,pip,pip ) milknie.
    To była ta dobra wersja...
    A zła jest taka, że... nie zawsze reaguje prawidłowo. Często, po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, zamknięciu drzwi, jest cisza przez 20,30 sek, dioda świeci na czerwono (nie pulsuje) i włącza się syrena. Wyłączenie następuje przez stacyjkę...

Z głośnością wycia syreny już sobie poradziłem. Wył cicho, bo był ściszony kluczykiem w centralce. Po, przekręceniu w pozycję ON (kluczyk w centralce alarmu) syrena wyje kilkadziesiąt razy głośniej...
    Więc, widzę, że alarm jest sprawny, może jakiś błąd w sterowaniu albo padnięty czujnik (gdzieś)
    zamieszczam spakowane foto tej centralki.... Może ktoś wie, co to?

Zdjęcia wklejamy w Ten sposób. Proszę to poprawić. [sharp]