Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sapphire Radeon 9600 256MB RAM - problemy z grą GTA 3

kubastr11 22 Nov 2008 14:01 1863 3
    kubastr11
    Level 11  
    Mam problem (znowu),a mianowicie:
    Na moim drugim komputerze o konfiguracji :

Code:
    Płyta gł.GIGABYTE GA-7VT880,Procesor AMD SEMPRON 2600+ 1,66GHZ,Karta graficzna Sapphire Radeon 9600 256MB RAM,Dysk twardy MAXTOR 20GB ATA,Zasilacz MEGABAJT 350W,Monitor CRT HP Ultra VGA 1024

gra GTA 3 chodzi,lecz tylko zaraz po formacie i reinstalu systemu (pracuję na lekko zmodyfikowanym programowo Windows XP SP 3,modyfikacje to głównie programy do zmiany wyglądu),oraz ze sterownikami do grafiki,ponieważ bez nich gra wyświetla komunikat:

"Gra wymaga co najmniej 16MB RAM na karcie grafiki.".

Po instalacji sterowników do grafiki gra uruchamia sie normalnie,lecz już następnego dnia gra uruchamia się,i albo pokazują się jakieś zielone tekstury w menu,lub menu uruchamia się prawidłowo,lecz w tym momencie komputer zawiesza się.Rzadko komputer odwiesza się i gra pracuje normalnie,aż do momentu, w którym jest dużo wybuchów i zawiesza sie znów.

Nie jest to wina zasilacza,ponieważ w podobnej konfiguracji (inna karta graf.)wszystko działało prawidłowo.

Nie jest to wina karty graf. ,ponieważ gdy powracam do karty z pierwotnej konfiguracji,problem dalej występuje.

Czym może być to spowodowane?Z góry dzieki za pomoc.

PS.Przepraszam za długość tekstu.
    Magnatos
    Level 12  
    Opcji jest kilka ale najprawdopodobniej to wina WINDOWSA lub sterowników do karty bo z tego co widzę to błąd: "Gra wymaga co najmniej 16MB RAM na karcie grafiki." świadczy o tym że karta jest źle wykrywana przez sterowniki. Wpisze w Google: Radeon 9600+GTA 3 problem. Powinieneś znaleźć coś ;)

edit.
    Wspomaganie sprzętowe powinieneś mieć ustawione na maxa.
    kubastr11
    Level 11  
    To nie wina sterów,bo BEZ nich wyrzuca mi ten błąd.
    Zresztą,podobne problemy występują z GTA San Andreas i Mafią.
    Lecz,wyżej wynienione gry działają na innej konfiguracji i tym samym WIN-ie.
    Gregory_bg
    Level 26  
    Zainstaluj "normalny" windows np. z SP2 stery do grafiki (zakładam że w biosie jest OK) gry powinny chodzić ok grałem w nie komfortowo na znacznie słabszej konfiguracji -GTA 3- zastanawia mnie komunikat odnośnie (Gra wymaga co najmniej 16MB RAM na karcie grafiki) dobrze by było sprawdzić czy grafika nie jest wadliwa...to tak na szybko odemnie.