Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sharan 96 ogrzewanie (temat jak najbardziej aktualny brr...)

manfred12a 22 Nov 2008 16:55 4002 3
 • #1
  manfred12a
  Level 10  
  Mam sharana 96 .Dużo z nim walczę ,ale na razie nie mogę go sprzedać więc coś muszę robić aby nim pracować.
  W moim sharanie nie mogę go rozgrzać do ok. 90 st.Czyżby termostat ,czy coś jeszcze?Jeśli termostat to gdzie jest umiejscowiony?Nie mam pojęcia co oznaczają skróty na wyświetlaczu(jakiś opis?)HI,ECON,AUTO.
  Inna sprawa ,że mój piecyk nawalił i zamówiłem następny,ale mam pytanie ?
  Po zwarciu czujnika i uruchomieniu piecyka, kiedy powinien ruszyć wentylator z tyłu,a jeśli nie rusza(działa na krótko sprawdzałem) to co może być nie tak.Proszę o pomoc.
 • #2
  luckyluck76
  Level 2  
  Podaj jaki masz silnik?
  Co do opisów na wyświetlaczu to:
  AUTO (automatyczny) - Climatronic sam utrzymuje żądaną temperaturę, włączony jest system klimatyzacji( sprężarka)
  ECON( economic) - to co wyżej tylko nie działa sprężarka klimatyzacji
  HI( od HIGH) - oznacza ustawiona maksymalna temperaturę nawiewu powietrza do wnetrza, bez kontroli tej temperatury przez Climatronic.
  U mnie w Galaxy jak ustawisz na AUTO to najpierw długi czas ogrzewa tylko przednia szybę, a jak temperatura silnika sie podniesie dopiero zaczyna pracować tylna dmuchawa nagrzewając tył. Najlepiej włacz sobie manualnie wiatrak z tyłu, naciskając na konsoli klimy guziki od nawiewu na tył na maksa. Powinien się załączyć wiatrak, będzie go słychać bo na maksa jest dość głośny.
 • #3
  manfred12a
  Level 10  
  Dzięki za odpowiedź.Mam silnik 1,9 TDI 90 KM.Poza tym ja nie mam włączania ręcznego tylnego ogrzewania.Miałeś może na myśli tylne ogrzewanie w ogrzewaniu dwustrefowym ,a ja mam tylko na przód a tylne to mam na myśli ,w przedziale bagażowym i współpracujący z piecykiem.Wyczytałem ,że włącza się przy przekroczeniu 55st.,no i rzecz jasna 5st. na zewnątrz pojazdu,wtedy odpracowuje czujnik na podszybiu i uruchamia się dodatkowe ogrzewanie,przy włączonym silniku bo u mnie nie ma webasto tylko sam piecyk.A o termostacie już się dowiedziałem małe co nie co ,ale nie zaszkodzi wiedzieć więcej.
 • #4
  luckyluck76
  Level 2  
  Cytuje to co napisane w instrukcji obsługi:

  Nagrzewnice pomocniczą można włączać w dowolnym momencie. Zasilana jest przez dodatkowy akumulator i paliwo ze zbiornika paliwa. Przy włączonym silniku nagrzewnica pomocnicza ogrzewa także obieg cieczy chłodzącej silnik. W przypadku silnika Diesel nagrzewnica włącza się automatycznie przy temperaturze zew. poniżej 5 stopni C lub gdy temp.płynu chłodzącego silnik spada poniżej 75C.

  Tyle w instrukcji. Ja mam benzynę i nie mam webasto ani piecyka.