Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Clio - wyświetlacz AFFA2 2006r. - wskazanie temp.?

Drake11 22 Lis 2008 21:02 4140 3
  • #1 22 Lis 2008 21:02
    Drake11
    Poziom 2  

Witam,
    w chwili obecnej jestem w trakcie przeróbki mojej Cliówki 2005r. na wersję z wyświetlaczem.
    Nie posiadam fabrycznego radia, tylko JVC+interfejs do oryginalnego pilota. Na wyświetlaczu chcę widzieć jedynie godzinę i temperaturę.

Posiadam 2 typy wyświetlaczy:
    -AFFA2 z 2006r., który pasuje do oryginalnej wtyczki z instalacji samochodowej;
    -AFFA2++ z 2002r., z czerwonym i szarym gniazdem.

W lusterku zamontowany jest już czujnik temperatury zewnętrznej, ale z modelu z 2000r. Przewody połączone, choć jeszcze jutro muszę sprawdzić kolory (kiedy montowałem czujnik, nie miałem wyświetlaczy i nie pamiętam kolorów przewodów w wiązce).

PYTANIE:
    Czy model wyświetlacza AFFA2 z 2006r. (zdaje się, że to już do Update List) obsługuje wskazanie temperatury zewnętrznej?

Spotkałem się z kilkoma fotkami w necie, gdzie nie widać owego wskazania. Sam wyświetlacz posiada pola w prawym dolnym rogu (widziane pod pewnym kątem).
    Po podłączeniu podświetliła mi się jedynie godzina, a nawet gdyby czujnik temp. nie był podłączony, to AFFA2++ chyba migał. Tutaj brak jakiejkolwiek reakcji.

Jeśli nie obsługuje, zaoszczędzi mi to jutro mozolnego sprawdzania połączeń w kostce biegnącej do drzwi. Będę mógł od razu zająć się przerobieniem wtyczki na standard 15-pinowy z AFFA2++.

PYTANIE2:
    Czy posiada ktoś rozrysowany układ pinów do wtyczki w standardzie "po 2005r."?

Na studio24 nie znalazłem, a interesują mnie tak naprawdę tylko piny zasilania i od czujników temperatury (nie będę komunikował wyświetlacza z radiem).

Będę wdzięczny za pomoc (z uwagi na jak najkrótszy czas przebywania przy tej temperaturze w autku pod chmurką) ;-)

0 3
  • Relpol
  • #2 05 Lis 2015 18:49
    Farquad0
    Poziom 8  

AFFA2 obsługuje temperaturę.

Czarna 24 pin:
    1-Pilot
    2-Pilot
    3-Pilot
    4-Pilot
    5-Pilot
    6-Pilot
    11-Radio
    12-Radio
    15-+ Lewego światła pozycyjnego zabezpieczony
    16-Radio
    17-12V (Akcesoriów zabezpieczone > radio)
    18-Signal0V czujnika temperatury zewnętrznej [Masse]
    19-Temperatura zewnętrzna + sygnał czujnika
    20-Sterowania oświetleniem/regulacja natężenia
    21-12V (Akumulator przekaźnik odcięcia układu )
    23-Masse

2
  • Relpol
  • #3 07 Lis 2015 01:33
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 36  

Farquad0 napisał:
    18-Signal0V czujnika temperatury zewnętrznej [Masse]
    19-Temperatura zewnętrzna + sygnał czujnika

Drake11 napisał:
    przeróbki mojej Cliówki 2005r

Info idzie z UCH.

0
  • #4 07 Lis 2015 10:40
    milejow
    Poziom 42  

SZYMON BYDGOSZCZ napisał:
    Info idzie z UCH.

Wykopaliska ale może komuś się przyda.
    Żadna informacja nie idzie z UCH do wyświetlacza w tym modelu i z tym wyswietlaczem.
    Dopóki wyświetlacz nie zobaczy termistora w lusterku, nie wyświetli temperatury, będzie puste pole.

0