Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Livebox Tp + Cyfra plus

22 Lis 2008 21:50 7865 11
  • Poziom 9  
    Chciałbym połączyć z jednej anteny (dekoder HD cyfry) i dekoder telewizji livebox. Jak to zrobić i czy istnieje taka możliwość bez instalowania 2 anteny satelitarnej??? proszę o pomoc
  • Poziom 34  
    Konwerter TWIN. Wystarczy wymienić przy antenie i puścić drugi kabel.
  • Poziom 9  
    Mam twina ale jedno wyjście i sygnał idzie do tunera cyfry. jak rodzielic sygnał już w domu ?
  • Poziom 34  
    Twin z jednym wyjściem ?
    Czy masz tylko jedną dziurę w ścianie i jeden kabel ?

Jeśli chcesz dwa sygnały sat po 1 kablu to potrzebujesz konwertera multibant to te dwie puszeczki
    Livebox Tp + Cyfra plus
    Kosztuje ok 400 zł.
  • Poziom 9  
    chodzi mi o to ze mam zeza na antenie z jednym wyjściem antenowym, czyli jeden kabel dochodzi do tunera Cyfry plus.i z tego kabla chce rozprowadzić sygnał na 2 tuner (liveboxa)
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Cześć.
    Nie masz twina tylko monoblocka.
    Nie da się rozdzielić sygnału sat z pojedyńczego konwertera tak aby 2 dekodery działały niezależnie.

Możesz kupić coś takiego tylko podłaczone na odwrót tam gdzie tuner antena tam gdzie antena tunery
    Livebox Tp + Cyfra plus
    To Disqc ręczny normalnie służy do czego innego ale możesz go wykorzystać do przełączania anteny między tunerami.
  • Poziom 9  
    dziękuje za odpowiedzi. Spróbowałem połączenia przez dissecta ale na cyfrze wtedy moglem oglądać tylko kanały z pakietu liveboxa. zainstaluje 2 czasze i nie będzie problemu. dziękuje za pomoc
  • Poziom 34  
    Cześć.
    No i wychodzi jedna z wad monoblocka instalacji opartej o niego nie da się modyfikować.
  • Poziom 9  
    a gdyby nie monoblok dałoby rade to zrobić?
  • Poziom 35  
    Odpowiedź masz powyżej:
    TWIN

albo lepiej dwa TWINY i dwa przełączniki diseq, potrzebny będzie jeszcze uchwyt do "zeza".
  • Poziom 34  
    2 x Twin = ok 40złx2 = 80 zł w zaokrągleniu 100 zł
    2 x Disqc = 35x2=70 zł w zaokrągleniu 60-80 zł w zależności od sklepu.
    Uchwyt na zeza to chyba jakieś 30-50 zł nie wiem :/
  • Poziom 9  
    dziękuje za wszystkie rady. podłączyłem dekoder bezpośrednio pod antenę i wszystko działa jak należy.