Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podpięte urządzenie z USB nie jest rozpoznawane przez system

Mateo_19_07 22 Lis 2008 22:28 1217 3
  • #1 22 Lis 2008 22:28
    Mateo_19_07
    Poziom 19  

Witam.
    Mam nastepujacy problem.
    Mianowicie gdy podpinam pendriva pod USB (lub jakiekolwiek inne urzadzenie) system mi go nie wykrywa chociaz pendrive swieci. Probowalem reinstalacje systemu instalacje nowych sterownikow. W sumie to stalo sie to niedawno i nie wiem co robic. Czekam na pomoc

0 3
  • #2 22 Lis 2008 22:57
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

A my czekamy na informacje o sprzęcie i zainstalowanym oprogramowaniu, a także o zdarzeniach poprzedzających awarię.

0
  • #3 23 Lis 2008 02:46
    Cypher[PL]
    Poziom 10  

Napisz coś więcej na temat płyty głównej, co to za model.

Przyda się też istotna informacja czy korzystałeś z usb zamontowanego fabrycznie zwykle z tyłu komputera razem z innymi gniazdami płyty głównej czy podłączyłeś urządzenie do usb z przodu komputera bo te przednie usb są podłączane do płyty za pomocą przewodów. Zbyt długie lub splątane lub kiepsko ekranowane albo co najczęściej mam miejsce wcale nieekranowane przewody mogą być przyczyną złego działania usb. U mnie coś takiego miało miejsce i to na kilku płytach głównych. Jedynym rozpoznawanym urządzeniem był telefon. Pomogła wymiana przewodów od przednich usb na lepsze i o połowę krótsze. No i nie należy też ich zbytnio plątać z innymi przewodami.

0
  • #4 23 Lis 2008 03:20
    romano5809
    Poziom 23  

Sprawdź, czy pendrive działa na innym komputerze - takie
    gadżety są teraz produkowane z byle czego i byle gdzie,
    często się psują...

0