Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prezentacja wykonanego projektu robota dręczyciela.

Defenestrator 22 Lis 2008 23:00 5554 7
  • Prezentacja wykonanego projektu robota dręczyciela.

Po zbudowaniu kilku różnych robotów autor artykułu stwierdził, że wiedzie im się zbyt dobrze - spędzają czas beztrosko bębniąc w różne przedmioty albo podążając w stronę światła. Postanowił nauczyć je, jak wygląda życie w prawdziwym świecie. Aby zrealizować ten zamiar, musiał stworzyć robota-dręczyciela, składającego się z przypominającego czołg podwozia na gąsienicach i pistoletu ASG.

Zasada działania urządzenia przedstawia się prosto - strzela do wszystkiego, co ma znacznik w postaci migającej diody IR. Szczególnie ciekawym elementem robota jest pistolet, który ma możliwość celowania w pionie i poziomie dzięki zamocowaniu na dwóch serwach. Elektronika oparta jest o moduł Arduino.

Źródło

Prezentacja wykonanego projektu robota dręczyciela. Prezentacja wykonanego projektu robota dręczyciela. Prezentacja wykonanego projektu robota dręczyciela.

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    Defenestrator napisał 151 postów o ocenie 76, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2007 roku.
    don diego
    Poziom 32  
    Ciekawe jak ta sympatyczna zabawka reaguje na piloty zdalnego sterowania do sprzętu RTV :)
    Woytek130
    Poziom 16  
    ciekawe....
    w czym było programowane ? pistolet to chyba MP5 :D i jakie serwa nim sterują ?

pozdrawiam
    radzu
    Poziom 12  
    Pistoletem ASG to ja bym tego nie nazwał co najwyżej zabawką dla dzieci, nawet nie widać czy tam gdzies jest zbiorniczek na kulki.

Skoro oparte na Arduino to pewnie soft pisany też na tej platfornie, czyli zmodyfikowana wersja C.

Co do serw czy nie wszystko jedno jakie tam są ? trzeba zastosować takie które się nie połamia przy takim obciążeniu i tyle.

Sam zamierzam zrobić coś podobnego ale dużo większego opartego o prawdziwy karabin ASG.
    kazitor23
    Poziom 15  
    a ja mam pytanie odnośnie modułu arduino,czy w Polsce,a jesli tak ,to gdzie można to kupić? widziałem to tylko na "ibeju".i jeszcze jedno,czy to jeden moduł,czy jest tego kilka rodzajów?
    bi-tek
    Poziom 11  
    ASG to może jest ale z dolnej półki
    RADZIU: nie ma czegoś takiego jak Prawdziwy pistolet ASG

Mój kumpel zmontował coś podobnego a właściwie 2 sztuki i wypuszczał je na plac potem się atakowały i jak dostały w pewien punkt to się wyłączały. Ale nie miał tam ASG tylko paintball markery.
    The One 624
    Poziom 13  
    bi-tek napisał:

RADZIU: nie ma czegoś takiego jak Prawdziwy pistolet ASG

Nie zgodzę się z tobą. Autor projektu użył zabawki którą można dać dziecku a koledze chodziło o karabin ASG z prawdziwego zdarzenia który może być niebezpieczny a kulka z takiego z bliskiej odległości może się nawet wbić pod skórę.
    matrix880
    Poziom 10  
    A ma może ktoś schemat tego urządzenia ??