Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"Naturalne" zuzycie pilota.

GathoR 26 Paź 2002 14:15 1732 11
  • #1 26 Paź 2002 14:15
    GathoR
    Poziom 2  

Witam forumowiczow.
    Mam niewielkie pytanie/problem dotyczacy naturalnego zuzycia pilota TV (przy czym nazwa/typ/symbol pilota nie ma tu chyba wiekszego znaczenia - dla spokoju ducha :) powiem, ze chodzi i uniwersalnego pilota MAC200). Po 2 latach uzywania pilota zaczely sie problemy z jego funkcjonowaniem - brak reakcji na uzycie "najpopularniejszych" przyciskow, z czasem oczywiscie coraz bardziej dokuczliwe. IMHO wszystko wskazuje na to, ze w naturalny sposob zuzyly sie "okladziny" przyciskow, badz elementy styku na plytce drukowanej. Pytanie: czy istnieje preparat, ktory po zastosowaniu przywroci funkcjonalnosc pilotowi? Jezeli istnieje, to w jakiej formie jest dystrybuowany, jakie sa przyblizone ceny i najwazniejsze: czy zastosowanie ma sens (chodzi o trwalosc). Jezeli nie istnieje, to cofam pytanie:)

p.s. Prosze o wyrozumialosc wszystkich tych, ktorym odpowiedz na to pytanie wyda sie "elementarnie oczywista".

0 11
  • ambtechnic
  • #2 26 Paź 2002 16:53
    VALENTINE
    Poziom 24  

Są w sprzedaży okładziny do pilotów ,100sztuk -kilka złotych.Regeneracja przycisków polega na zcięciu dawnej warstwy przewodzacej i przyklejeniu nowej, za pomocą silikonu załączonego do zestawu.

0
  • #3 26 Paź 2002 18:32
    Alan
    Poziom 27  

VALENTINE napisał:
    Są w sprzedaży okładziny do pilotów ,100sztuk -kilka złotych.Regeneracja przycisków polega na zcięciu dawnej warstwy przewodzacej i przyklejeniu nowej, za pomocą silikonu załączonego do zestawu.

Zgadza , sie lecz problem polega na tym jak dlugo taki pilot bedzie pracowal ?.
    Przy obecnych cenach pilotow sprawa sie komplikuje co wybrac ?
    Odpowiedz w zasadzie nie dotyczy kolegi lecz sprowadza sie do ogolu.
    Czyli na przyklad popekana obudowa , wytarte napisy itd.

0
  • ambtechnic
  • #4 26 Paź 2002 20:31
    GathoR
    Poziom 2  

Dziekuje za informacje i pozdrawiam.

0
  • #5 26 Paź 2002 21:23
    zdzich42
    Poziom 40  

Witam ! Piloty generalnie staniały i czasami regeneracja sie nie opłaca. NP RC5 kasztuje 15 zł inne popularne ok 30 zł. Gumy przewodzące podkleić można lecz czasem zdarza się że po długotrwałym zalaniu guma ogólnie rozlatuje sie w rękach podczas mycia. Jestem za tym aby w takich przypadkach kupic nowy , po co ma to byc "powracająca sztuka"

0
  • #6 26 Paź 2002 22:21
    oldboy
    VIP Zasłużony dla elektroda

Pilot do mojego OTVC ma 12 lat. Kilkakrotnie go regenerowałem tzn. usuwałem zanieczyszczenia z mozaiki druku spirytusem oraz czyściłem powierzchnię gumy przewodzącej. Oczywiście, napisy na przyciskach po takim czasie ulegają wytarciu ale obudowa pozostaje fizycznie w dobrym stanie, wszystko zależy od sposobu użytkowania.

0
  • #7 27 Paź 2002 00:49
    opelr
    Poziom 29  

Jeszcze jest jedna sprawa,jakieś badziewia to fakt kosztują od 15-40zł ale czy to oryginał do którego jesteśmy przyzwyczajeni?(np.w nocy),chyba lepiej zregenerować gumki stałemu klientowi za 15zł(zestaw musi wystarczyć na 3-piloty=45 i więcej ,nikt nie będzie stratny)niż proponować "wygodnie "sprzedaż dziwnie innej nówki? już nie wspomne o MAKu,a czy długo pracują? to zależy od gumek które kupimy(zdażyło się że prosto ze sklepu nie naklejone miały 600om -średni pomiar-i były dziwnie miękkie-zdażają się buble )u mnie jak klient nie poczęstuje go kawą to chodzi kilka lat!

0
  • #8 28 Paź 2002 10:40
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 30 Paź 2002 04:59
    pioter
    Poziom 15  

Racja siwy!!! O czekoladzie bym nie pomyślał, a patenty robiłem różne. Folia aluminiowa działa długo i skutecznie. Nie trza się do tego nadto babrać.
    Co do nowych pilotów. ja nie zamieniłbym swoich pilotów na żadną uniwersalkę. Jak mam na pilocie napis, że to od TV, ma taki być!!! i niech napisów wcale nie ma. Pękniętą obudowę będę kleił choćby 1000 razy, ale będę miał pilot dostarczony przez producenta. Powiedzcie emerytce, że ma wydać 50 zł na pilot, to wyda, ale przez następne pół roku będzie was przeklinać szukając guzika od Polsatu!!!!!!!!!!!

0
  • #10 27 Lis 2002 20:31
    DWAserwis
    Poziom 29  

Jak narazie to sobie i najbliższym regenerowałem, u mnie samoprzylepna folia aluminiowa kupiona w markecie (do uszczelniania rynien itp) działa ponad dwa lata, kółka wycinałem dziurkaczem do papieru :)

0
  • #11 27 Lis 2002 21:42
    h jaworski
    Specjalista AGD

cześc wszystkim .ja też nie lubie uniwersalek zawsze regeneruję kupuję cieńkie gumki bez kleju nie trzeba obcinać starych , ale na pomysł z folią i dziurkaczem nie wpadłem dzięki

0
  • #12 27 Lis 2002 21:59
    3376
    Użytkownik usunął konto