Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra G (II) - Halogeny - wiązka ??

Lukardsoft 23 Lis 2008 13:12 6318 3
  • #1 23 Lis 2008 13:12
    Lukardsoft
    Poziom 10  

Witam.
    Mam problem z odszukaniem wiązki do halogenów przednich, gdyż samochod jaki kupiłem miałpodłączone halogeny pod światła drogowe. Ostatnio wszystko sprawdziłem w kabinie samochodu i zamontowałem dodatkowe elementy do halogenów przednich tzn. bezpiecznik, przekaźnik i wymieniłem włacznik oświetlenia. Wszytsko działa prawidłow, na dece rozdzielczej zapala się kontrolka od właczonych halogenów przednich. Teraz pozostaje podłączenie tylko przewodów pod maską. I moje pytanie brzmi gdzie powinna wychodzić wiązka przewodów do tych halogenów bo nie mogę niej odszukać, nigdzie nie wiszą żadne kostki, do ich podpięcia. (Jedna wiązka przewodów biegnie przed chłodnicą a druga pod chłodnicą a wszystkie wchodzą od strony kierowcy.)

Pozdrawiam.

0 3
  • Relpol
  • #2 23 Lis 2008 14:03
    adam7009
    Poziom 38  

nie pamiętam dokładnie ,ale może byc tak,że jest jedna kostka do której podłącza się nową wiązkę w której dopiero są dwie kostki .Oczywiście od strony kierowcy.

0
  • Relpol
  • #3 15 Gru 2008 13:23
    wolski adam
    Poziom 9  

kolego miałem ten sam problem wiązka jeśli jest to do jednego halogena powinna być spięta razem z wiązką od klaksonu a do drugiego razem z wiązka która jest przy chłodnicy ewentualnie ople miały często chowane wiązki pod reflektorami wiązki od halogenów są zakończone niebieskimi wtyczkami jeśli ich nie ma w tych miejscach to prawdopodobnie nie masz wyprowadzonej instalacji z skrzynki bezpiecznikowej na zewnątrz u mnie niestety tak było należy sprawdzić w całej tej pajęczynie w bezpiecznikach czy wychodzą 4 przewody od przekaźnika jeżeli tak to gdzieś pod akumulatorem powinieneś mieć złącze do wiązki halogenów jeżeli będą szły 3 przewody niestety musisz pociągnąć jeden sam większość opli miało już seryjnie wyprowadzone wszystko niestety tak jak mój miał tak samo jak u ciebie podłączone wszystko przy przełączniku skrzynce i liczniku u mnie też włożyłem przekaźnik i bezpiecznik i kontrolka sie paliła niestety tylko ona ale po małej gimnastyce i zakupie wiązki od astry H udało mi sie to złożyć do kupy i działa do tej pory:)

0
  • #4 15 Gru 2008 18:24
    Lukardsoft
    Poziom 10  

Serdeczne dzięki za odpowiedź, a konkretnie gdzie co powinno się znajdować. Przewód ze skrzynki bezpiecznikowej wychodzi do wnętrza autka, ale nie mogłem go nigdzie namierzyć, wieć podciągnłąem własną instalację od tego przewodu za bezpiecznikami, wyszedłem przewodem koło linki od otwierania maski. I od tamtej pory cieszę się halogenkami.

Wielkie dzięki za odpowiedź.

1