Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Forda Fusiona 1,4 TDCI rocznik 2003 ze skrzynią Durashift ES

23 Lis 2008 13:30 3669 2
  • Poziom 10  
    Jestem posiadaczem Forda Fusiona 1,4 TDCI rocznik 2003 ze skrzynią Durashift EST. Mam problem z wyżej wymienioną skrzynią podczas zmiany biegu między 2 a 3 włącza mi się kontrolka awaria skrzyni ,byłem w serwie komputer wykazał wymiana silniczka zmiany biegów. Był też wgrywane nowe oprogramowanie , szukam opisu budowy tego mechanizmu,schematu elektrycznego i czy istnieje możliwość naprawy. Z góry dziękuję za jaką kol wiek odpowiedź pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    od 15 lat jeżdżę transitami i nie miałem problemu ale od roku jestem posiadaczem forda transita 2.4 90km tylny napęd ze skrzynią Durashift EST że tak powiem automat i nie jestem zadowolony skrzynia ma swoje humory czasem działa nawet fajnie ale bywa tak że głupieje włącza chamsko biegi jak by baz sprzęgła nie chcę z trójki na niższe biegi włączać wtedy zapala się tryb awaryjny potem ten tryb się wyłącza trudne do zdiagnozowania bo komputer nic nie pokazał jak byłem na serwisie a skrzynia pracowała normalnie . proszę o jakiś warsztat który naprawia takie skrzynie .
  • Poziom 9  
    sterownik można naprawić, są praktycznie te same co w oplu easytronic,
    moduł skrzyni trzeba dodatkowo zaprogramować jesli jest wzięty z innego pojazdu
    durashift to taki easytronik ma jego wady i zalety
    oczywiście jesli chodzi o silnik 1,4 w transicie to zupełnie inny układ, choć skrzynia biegów jak w manualu mt75