Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

cyfrowy polsat brak obrazu na całym ekranie

krukens 23 Lis 2008 14:27 12527 7
  • #1 23 Lis 2008 14:27
    krukens
    Poziom 2  

witam, mam taki problem z cyfrowym polsacie, po wymianie dekodera związanej z wymianą karty (jest to samsung dsr 7000) przez dwa dni było wszystko w porządku, a potem nagle obraz zawęził się z dołu i z góry o jakieś 40 procent powierzchni obrazu, w wyjściu z polsatu na kanały ze zwykłej anteny jest ok, obraz jest pełny, próbowałem też wymienić kabel euro ale nic to nie pomogło, co jest grane, pomóżcie.:cry:

0 7
  • #2 23 Lis 2008 18:23
    jurekN
    Poziom 22  

Wejdź w menu dekodera i sprawdź jak masz ustawiony TV.

0
  • #3 23 Lis 2008 19:16
    krukens
    Poziom 2  

jeśli chodzi o ustawienie formatu to rzeczywiście sprawdzałem było 16/9 ale po zmianie na 4/3 nic się nie zmieniło

0
  • #4 23 Lis 2008 20:19
    S1
    Poziom 16  

Wyłącz odbiornik sat z sieci i włącz po paru minutach ponownie do sieci nastąpi restart odbiornika ,powinno wszystko być w porządku.

0
  • #5 27 Lis 2008 22:59
    alecsandrus
    Poziom 15  

Manewr z restartem odbiornika nie pomoże jezeli korzystamy z pirackiego odbioru stacji tv, fak ze sam do śitych nie naleze i też korzystam z pirackiego dostepu to zauwazyłem iż cześć kanałów mimo b.dobrej siły sygnały i jakości ma poprostu czarny ekran,a jest to spowodowane zmiana systemu kodowania przez te stacje natomiast jeżeli masz legalny dostep to moja radą jest przeskanowanie nieba w celu pobrania nowej listy kanałow oraz parametrów.

0
  • #6 09 Gru 2008 18:08
    dejfit
    Poziom 20  

Witam,

Podpinam się pod temat. Mam problem z Polsatem Cyfrowym, obraz na większości kanałów jest ucięty od góry i od dołu. Zmiana formatu w ustawieniach tunera w ogóle nie działa. Wyjęcie wtyczki z sieci i wyszukiwanie kanałów od nowa nie pomogło. Dodatkowo na niektórych kanałach w miejscu gdzie kończy się obcięty obraz patrząc od góry ekranu wyświetla się przerywana linia, która biegnie poziomo od lewego brzegu do mniej więcej połowy ekranu. Przypomina to poziomą asymptotę.
    Karta, tuner wszystko legalnie od wczoraj, nie wiem co się przyda więc podaje:

Tuner DSB 717
    EchoNAV 3.1 Polsat-123P
    ver programu startowego 102B
    wersja CAK6_D3 1.3.4
    rewizja 1.01

Dodam, że mam 2 konwertery połączone przez DiSEqC. Jeden na astra 1 z siłą sygnału(wskazywaną przez dolny pasek) 65% drugi na hotbird z siłą 54%. Co wskazuje ten górny pasek ? Astra na tunerze analogowym działa bez problemu.
    Jakby ktoś jeszcze mógł polecić dobre forum dot sprzętu, pakietów itp oferowanych przez Cyfrowy Polsat. Dzięki.

0
  • #7 16 Gru 2008 18:38
    dejfit
    Poziom 20  

Czesc,

Naprawdę nikt nic nie wie ? Tuner cyfrowy sprawdziłem -sprawny. Podłączyłem jeszcze raz tuner analogowy do konwertera na astrę. Jak się okazało, obraz jest ucięty zatem moje poprzednie stwierdzenie jakoby na analogu było ok jest nieprawdziwe. Co się mogło stać ? Podpiąłem diseq, drugi konwerter dla hotbird'a(zez) i takie kwiatki...
    Zachodzę w głowę co się stało ? Kabel, wtyki ? Pomyślcie Panowie - wiem do czego służy przycisk pomógł !

0
  • #8 17 Gru 2008 00:59
    matzg
    Poziom 35  

Jeżźeli na 2 różnych dekoderach jest to samo to masz coś nie tak z telewizorem...

0