Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

cyfrowy polsat brak obrazu na całym ekranie

krukens 23 Nov 2008 14:27 14795 7
 • #1
  krukens
  Level 2  
  witam, mam taki problem z cyfrowym polsacie, po wymianie dekodera związanej z wymianą karty (jest to samsung dsr 7000) przez dwa dni było wszystko w porządku, a potem nagle obraz zawęził się z dołu i z góry o jakieś 40 procent powierzchni obrazu, w wyjściu z polsatu na kanały ze zwykłej anteny jest ok, obraz jest pełny, próbowałem też wymienić kabel euro ale nic to nie pomogło, co jest grane, pomóżcie.:cry:
 • #2
  jurekN
  Level 22  
  Wejdź w menu dekodera i sprawdź jak masz ustawiony TV.
 • #3
  krukens
  Level 2  
  jeśli chodzi o ustawienie formatu to rzeczywiście sprawdzałem było 16/9 ale po zmianie na 4/3 nic się nie zmieniło
 • #4
  S1
  Level 16  
  Wyłącz odbiornik sat z sieci i włącz po paru minutach ponownie do sieci nastąpi restart odbiornika ,powinno wszystko być w porządku.
 • #5
  alecsandrus
  Level 15  
  Manewr z restartem odbiornika nie pomoże jezeli korzystamy z pirackiego odbioru stacji tv, fak ze sam do śitych nie naleze i też korzystam z pirackiego dostepu to zauwazyłem iż cześć kanałów mimo b.dobrej siły sygnały i jakości ma poprostu czarny ekran,a jest to spowodowane zmiana systemu kodowania przez te stacje natomiast jeżeli masz legalny dostep to moja radą jest przeskanowanie nieba w celu pobrania nowej listy kanałow oraz parametrów.
 • #6
  dejfit
  Level 21  
  Witam,

  Podpinam się pod temat. Mam problem z Polsatem Cyfrowym, obraz na większości kanałów jest ucięty od góry i od dołu. Zmiana formatu w ustawieniach tunera w ogóle nie działa. Wyjęcie wtyczki z sieci i wyszukiwanie kanałów od nowa nie pomogło. Dodatkowo na niektórych kanałach w miejscu gdzie kończy się obcięty obraz patrząc od góry ekranu wyświetla się przerywana linia, która biegnie poziomo od lewego brzegu do mniej więcej połowy ekranu. Przypomina to poziomą asymptotę.
  Karta, tuner wszystko legalnie od wczoraj, nie wiem co się przyda więc podaje:

  Tuner DSB 717
  EchoNAV 3.1 Polsat-123P
  ver programu startowego 102B
  wersja CAK6_D3 1.3.4
  rewizja 1.01

  Dodam, że mam 2 konwertery połączone przez DiSEqC. Jeden na astra 1 z siłą sygnału(wskazywaną przez dolny pasek) 65% drugi na hotbird z siłą 54%. Co wskazuje ten górny pasek ? Astra na tunerze analogowym działa bez problemu.
  Jakby ktoś jeszcze mógł polecić dobre forum dot sprzętu, pakietów itp oferowanych przez Cyfrowy Polsat. Dzięki.
 • #7
  dejfit
  Level 21  
  Czesc,

  Naprawdę nikt nic nie wie ? Tuner cyfrowy sprawdziłem -sprawny. Podłączyłem jeszcze raz tuner analogowy do konwertera na astrę. Jak się okazało, obraz jest ucięty zatem moje poprzednie stwierdzenie jakoby na analogu było ok jest nieprawdziwe. Co się mogło stać ? Podpiąłem diseq, drugi konwerter dla hotbird'a(zez) i takie kwiatki...
  Zachodzę w głowę co się stało ? Kabel, wtyki ? Pomyślcie Panowie - wiem do czego służy przycisk pomógł !
 • #8
  matzg
  Level 35  
  Jeżźeli na 2 różnych dekoderach jest to samo to masz coś nie tak z telewizorem...