Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie dot kotła buderus 24KW sterownik RC 30

23 Lis 2008 15:38 4344 3
  • Poziom 12  
    Witam!!!

Posiadam kocioł buderus GB022 24kW i sterownik RC 30

Pytanie mam dotyczące pracy tego układu, który ma 2 lata. W ubiegłym roku piec wyłączał się gdy w pomieszczeniu referencyjnym była zadana temperatura lub wyższa.... W tym roku palę trochę w kominku i zmieniłem nastawienie wpływ temperatury pomieszczenia na 5 K. Co miało docelowo nie dopuścić aby piec się wyłączał od kominka i w pomieszczeniach bez kominka spadała temperatura....

I było OK ale jak zacząłem mocniej palić w kominku to piec powinien sie wyłączyć przy określonej temperaturze np ustawiłem 20 stopni + wpływ 5 K to max 25 stopni i winien wyłączyć grzanie.... zmniejszyłem wpływ na 1 K dalej nic a jak włączyłem na sterowanie temperaturą zewnętrzną to zaczął grzać jeszcze mocniej... Teraz jest regulacja systemem kombinowanym i wpływ 1K

I tu problem bo kurde temperatura na zewnątrz około 0 stopni a piec wali mi 45 stopni na układ a w domu gorąco jak w piekle.... temperatura 23 bez kominka on się nie wyłącza... i nie zmniejsza grzania np na 35 stopni na piecu....

Może ktoś podpowie gdzie zrobiłem błąd? Czy piec tak ma chodzić - cały czas?? Oczywiście jak wchodzi w tryb nocny - 18 stopni to się wyłącza i czuwa jak należy....
  • Poziom 13  
    wpływ temperatóry pomieszczeń zmienia tylko temperatóre zasilania co
    w trybie serwisowym ustawia sie wpływ ograniczeń na od temp zewn
    zredukowane wyłączone pokombinuj z tymi ustawieniami

Proszę poprawić błędy pisowni
    mod - mirrzo
  • Poziom 12  
    W trybie serwisowym znalazłem tylko ustawienie wpływ temperatury pomieszczenia - fabrycznie ustawione na +3K... Instrukcja serwisowa nie mówi o innych ustawieniach....

Zrobiłem reset całego sterownika i poustawiałem wszystko na nowo ale nie mogę zaobserwować działania kotła, bo teraz temperatury dodatnie.... Chociaż przy analizie krzywej grzewczej wynika, że piec pracuje OK temperatura na zewnątrz +5 piec daje na średnio 35 stopni....
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    I tak powinien trzymac,wniosek-to będzie odpowiednie nachylenie krzywej.Reszta wyjdzie przy minusie na zewnątrz.Powinno byc dobrze.