Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Candy CSBL 75 - przerywa pranie w połowie

mark40 23 Nov 2008 17:21 2708 5
 • #1
  mark40
  Level 10  
  Witam, Candy CSBL75 : po włączeniu programu "tkaniny bawełniane" pralka nalewa wody ,pierze ,natomiast po nalaniu wody do płukania zatrzymuje się ,gasną wszystkie kontrolki.Włączenie i wyłączenie nie pomaga ,w pralce pozostaje woda i nic się nie dzieje.Zmiana programu na krótkie wirowanie(tkaniny syntetyczne) spowodowała płukanie i wirowanie. Niestety kolejna próba na krótkim wirowaniu już nie odwirowała prania i program zatrzymał się ,a kontrolki też zgasły.Proszę o jakąkolwiek informację ,co może być przyczyną .Nie jestem elektronikiem.
 • #2
  basgol
  Level 23  
  Sprawdziłbym standardowo grzałkę ( na upływnośc też ) , działanie pompy spustowej i wyłącznik główny ( sieciowy ) oraz tor prądowy aż do i z gniazdem sieciowym włącznie .
 • #3
  mark40
  Level 10  
  Grzałkę sprawdzić potrafię (zabiorę się do tego jutro), ale jak sprawdzić działanie pompy spustowej ?
 • Helpful post
  #4
  basgol
  Level 23  
  Nabierz wody do pralki , przestaw program na spust wody ( lub wirowanie ) i na przemian włączaj i wyłączaj sieciówką , zwracając uwagę , czy pompa rusza bez problemu , może przy którymś włączeniu zatnie się i nie będzie chciała ruszyc ( wtedy do wymiany ) . Oczywiście wyłączaj dopiero jak pompa ruszy .Najpierw jednak skup się raczej na pozostałych sugestiach , one bardziej prawdopodobnie mogą miec wpływ na twój problem , choc i tak są to tylko domniemania .
 • #5
  mark40
  Level 10  
  Pompa spustowa wygląda ,że działa poprawnie ,za resztę zabiorę się jutro bo dziś niedziela ,póki co dzięki za wskazówki.
 • #6
  mark40
  Level 10  
  basgol : dzięki za cenne rady i szybką odpowiedź .Przyczyną była zepsuta grzałka . Po wymianie na nową wszystko działa jak należy. Dla zainteresowanych koszt grzałki 20zł (co prawda od pralki Zanussi ,ale pasuje i działa!).