Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wasze pierwsze układy elektroniczne.

AREK0882 30 Oct 2018 09:50 87176 63
    zimny8
    Level 33  
    Prawdopodobnie pierwsza na świecie (1978), choinka (sztuczna ok. 25cm) z wczepionymi w gałązki diodami led :).
  • TermopastyTermopasty
    pticajs
    Level 10  
    Mój pierwszy układ to był wyłącznik TV a było to dokładnie 33 lata temu.
    Odziedziczyłem wtedy czarno biały TV lampowy a nadawanie programów (było ich 2) kończyło się koło północy a ja zasypiałem i budziła mnie mama nad ranem z opieprzem że weźmie mi ten TV.
    Kiedy sygnał szedł z anteny wszystko było OK. Kiedy odcinki sygnał uruchamiał się ten wyłącznik odcinając zasilanie do TV. potem wlutowałem isostat z elektromagnesem i układ najpierw wyłączał tv a następnie sam siebie. TADAAAA.
  • TermopastyTermopasty
    zimny8
    Level 33  
    Budowałem podobny, a może ten sam?, układ chyba z "Elektronika", sygnał sterujący z tv był z tego co pamiętam pobierany z toru luminancji a może chrominancji.
    AREK0882
    Level 16  
    Odnawiam temat i bardzo proszę nie wstydzić się zamieszczać " tego czegoś " co wam się udało stworzyć .Proszę opisywać też swoje przeżycia związane z budową ,co było trudne ,z czym był problem i dodatkowo co byście może kiedyś chcieli zbudować ,może własne przemyślenia ..... . Zachęcam osoby młode też do tego tematu jak i starsze z doświadczeniem . To jest temat który może w pewnym stopniu pokaże też że pierwsze układy wiążą się z radością kiedy coś zadziała jak zmontujemy. Jeżeli macie jeszcze "to coś " pochwalcie się .Jeżeli nie macie żadnych pamiątek z tego czasu ,zdjęć to proszę kilka słów od siebie bez zdjęć . Chciałbym by każdy mógł w tym temacie pokazać coś swojego i nie wstydzić się wcale. Być może ktoś po obejrzeniu zainteresuje się tematem jakim jest elektronika i coś samemu zacznie robić choćby hobbystycznie .Zachęcam i pozdrawiam.