Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fiat tempra problem z paskiem

enigmatic79 23 Lis 2008 18:51 1095 6
  • #1 23 Lis 2008 18:51
    enigmatic79
    Poziom 11  

Wita, mam pytanie, niedawno zmieniałem pasek klinowy alternatora przy temperowce , stary ciagle piszczal, po wymianie nie bylo roznicy tylko tyle ze chodzil i ladowanie bylo, czy to jest wina alternatora a mianowicie łozysk, czy tez pompy wodnej ktora moze co jakis czas blokowac... >?

• Pomocny post
    #2 23 Lis 2008 19:08
    gienek1974
    Poziom 11  

też miałem krótkotrwałe objawy piszczenia paska ,szczególnie po odpaleniu samochodu . Myślałem że to zużyte koła pasowe i nic z tym nie robiłem ,tylko wymiana raz paska .Po pół roku sprawa się wyjaśniła ,zatarte tylne łożysko alternatora ( powrót do domu na holu ).Sam wirnik alternatora też nieźle ucierpiał ,nadawał się tylko do wymiany.

• Pomocny post
    #3 24 Lis 2008 07:19
    Usunięty
  • Pomocny post
    #4 24 Lis 2008 11:18
    Dialta
    Poziom 19  

Witam

Miałem ten sam problem w Suzuki okazało się że pompa siadła. Przed zdjęciem paska proponuję rozruch z podniesioną maską i powinieneś zauważyć czy ślizga się na kole pompy czy alternatora.
    Jorge83 ma rację z tym że alternator daje większy opór, pompa powinna chodzić leciutko.

• #5 24 Lis 2008 14:46
    enigmatic79
    Poziom 11  

ok dzieki za pomoc postaram sie cos z tym zrobic

• #6 02 Gru 2008 22:42
    enigmatic79
    Poziom 11  

no i lipa:/ zdemontowalem alternator sprawdzilem kola pasowe na pompie alternatorze i wale , i po 3 godzinach pracy silnika spowrotem to samo, jeden pisk, smrod gumy i pasek zdarty, zastanawiam sie nad wymiana kola pasowego na wale, ale czy to pomoze, bo jak nie to znow w plecy, naprawde jestem juz w tym momencie glupi...

• #7 03 Gru 2008 22:32
    vvaldek
    Poziom 28  

kolo alternatora ma zuzty rowek na pasek powinno sie nadac od poloneza

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME