Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CB radio rozładowuje mi akumulator

23 Lis 2008 20:27 3079 8
 • Poziom 15  
  Witam zakupiłem nowe CB radio . Przylutowałem sam kable do wtyku do zapalniczki . Czerwony do bolca (spręrzynki) czarny do bocznej blaszki . Wszystko ok radio odbiera itp. tylko ze po paru minutach rozładowuje mi akumulator. Wiem może ktoś co może być nie tak?? Radio CB ALAN 109 Dziękuje za pomoc.
 • Poziom 24  
  Witam! To co ty masz za akumulator, może akumulatorki? Pobór radia to nasłuch około 0,30A a nadawanie około 1,5A, więc sam sobie odpowiedz na pytanie. Pozdrawiam.


  Daniel (SQ6???)
 • Poziom 15  
  Akumulator jest napewno dobry

 • Poziom 31  
  Jeśli rozładowuje Ci akumulator w kilka minut, nawet tylko 36 Ah, to prąd pobierany musi wynosić kilkaset A, jeśli tak by było, to już nie miał byś samochodu bo skończyło by się to pożarem.

  A jeśli w dalszym ciągu twierdzisz, że Twój "dobry" akumulator jest rozładowywany przez Alana 109 w kilka minut, to proponuję wizytę w Serwisie CB, albo u kogokolwiek kto ma choć podstawy elektrotechniki.

  Marcin
 • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
  biegi3 napisał:
  Witam zakupiłem nowe CB radio . Przylutowałem sam kable do wtyku do zapalniczki .

  Wszystko się zgadza, jeśli gniazdo zapalniczki jest zasilane "po kluczyku" - a tak być powinno. Może nie radio, jak pisali Ci wcześniej koledzy, ale inne odbiornik np: klima, dmuchawa itp.
  Marek
 • Poziom 15  
  Własnie nei wcześniej wszystko bylło ok dopiero po podłączeniu cb zaczął się rozkładowywać akumulator. Jak by to była wina akumulatora to by samochód nie zapalał badz miał z tym problemy a odpala bez problemu nawet jak jest mróz

 • Poziom 31  
  Weź amperomierz i zmierz pobór prądu radia CB - wyłączonego, włączonego na odbiorze i na nadawaniu. Jak zmierzysz to napisz co Ci wyszło.

  Marcin
 • Poziom 13  
  Witam.
  Zamiast CB włóż do gniazdka zapalniczkę albo inny odbiornik prądu i sprawdź czy są te same objawy. Jeśli tak to masz problem z instalacją elektryczną w autku.
 • Poziom 39  
  Po co ten quiz? Po kilku wymianach informacji dalej nic nie wiemy o akumulatorze i samochodzie. Pomiarów też nie doczekaliśmy się. Akumulator rozładowany ale samochód uruchamia się. Chyba żarty? Prawdopodobnie mamy do czynienia z układem oszczędności (ekonomy) , który zwyczajnie po określonym czasie wyłącza obwody uznane za niekonieczne.
  Można przyjąć, że przez miesiąc autor pytania doszedł do jakichś wniosków.