Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo 3000 N100 brak obrazu na zewnętrznym monitorze LCD ?

23 Lis 2008 21:07 5702 8
 • Poziom 10  
  Witam, mam problem z wyjściem VGA w laptopie Lenovo 3000 N100.
  Mianowicie po podłączeniu zewnętrznego monitora LCD nic na nim nie widać - nie ma żadnego obrazu.
  Próbowałem podłączyć telewizor LCD LG oraz monitor 19" Philipsa i te same objawy - na laptopie obraz gaśnie, a na zewn. monitorze nic się nie dzieje (powinien być poprawny obraz).
  Czy to oznacza uszkodzenie wyjścia VGA?
  Dodam, że problem zaczął się, gdy odpaliłem to wyjście pod Linuxem, a dokładnie Ubuntu 7.10 - na chwilę miałem obraz na laptopie i zewn. monitorze, a później cały linux się zawiesił.
  Po powrocie do Windowsa wyjście VGA przestało działać.
  Czy to możliwe, aby software'owo uszkodziło się wyjście VGA?
  I jeszcze jedno... w Windowsie sterownik karty graficznej (Intel 950GM) wykrywa zewnętrzne urządzenie (monitor zewn. TV i LCD), ale po uaktywnieniu wyjścia VGA nic na nim nie widać - czarny obraz.
 • PCBway
 • Poziom 16  
  Witam.Software nie uszkadza urządzeń hardware, ewentualnie ubuntu mógł wywalić jakąś część składową sterownika VGA pod windowsem.Po pierwsze : czy urządzenia zewnętrzne podłączasz tym samym przewodem VGA bo być może uszkodzony jest kabel(pin we wtyczce).Po drugie może być uszkodzone gniazdo wyj.. VGA w laptopie w niektórych nowszych modelach jest lutowane do ścieżek na PCB a nie jak dawniej w otworach przelotowych przez PCB, po trzecie ustaw najmniejszą możliwą rozdzielczość wyj..(800x600) być może masz ustawiona za dużą i wtedy zewn.. monitor pokaże komunikat NoSignal lub Resolution not supported,
  po czwarte spróbuj kombinacją klawiszy Fn i F5 przełączać wyjścia grafiki.
 • PCBway
 • Poziom 10  
  Kabel jest ok, gdyż współpraca mojego TV LCD z innym laptopem jest poprawna. Próbowałem najmniejszych rozdzielczości oraz najmniejszych częstotliwości odświeżania i nic, nadal czarny obraz (BRAK SYGNAŁU) na zewnętrznym monitorze / tv lcd. Sprawdzę jeszcze czy nie ma zimnych lutów na płytce w laptopie, ale najpierw muszę go rozkręcić. Ciekawi mnie fakt, że wszystko padło od momentu zabawy z Ubuntu - przełączyłem obraz na TV i po tym już wyjście VGA przestało działać.
 • Poziom 14  
  Ale sterownik przeinstalowałeś najpierw od grafy czy od razu bedziesz rozkręcał ;>
 • Poziom 10  
  Przeinstalowałem sterownik Intela, nawet Lenovo Presentation Director - i nic. Tak więc korzystając z Lenovo Disassembly rozebrałem laptopa i dobrałem się do PCB od gniazda VGA. Nie zauważyłem żadnych popękanych ścieżek ani zimnych lutów. Skręciłem jak należy i ... nadal nic - ciemny obraz na urządzeniu zewnętrznym mimo wykrywania go przez sterownik karty graficznej. Co może być nie tak?
 • Poziom 2  
  Witam!
  Mam taki sam problem z takim samym laptopem. System wykrywa telewizor i jego dane, dźwięk jest, lecz obrazu w telewizorze nie ma. Jest to telewizor kineskopowy, próbowałem także na innych lecz jest to samo. Nie pomogły nowe sterowniki karty graficznej. Kabel jest nowy. Na ekranie telewizora widać latające (bardzo niewyraźnie, prawie wogóle), zniekształcone cienie ikon.

  Czy ktoś przerabiał podobny temat?
 • Poziom 14  
  Czy da się w laptopie ustawić rodzaj sygnału na wyjściu? Może macie NTSC zamiast PAL?
  IStnieje też ryzyko zepsucia czegoś w TV lub w laptopie, jeżeli usiłuje się podłączać kabel "na gorąco", czyli przy właczonych obu urządzeniach. - Zarówno wyjście "TV OUT S-Video" jak i "VGA D-SUB", to nie USB. Dzisiejsze sprzęty nie mają prawdziwej masy i może podczas łączenia popłynąć prąd wyrównawczy i psss - coś uszkodzone.

  A przy okazji, to dałeś dziwny temat . Na co w nim znak zapytania? Równie dobrze mógłbym dać temat "moja myszka nie działa?" a ktoś mógłby na takie _pytanie_ odpowiedzieć "ja też nie wiem czy nie działa?"
 • Poziom 10  
  Według mnie nie ma chyba możliwości wyboru PAL/NTSC przy sygnale płynącym przez złącze VGA. Powiem tak: laptop na pewno wykrywa jakieś zewnętrzne urządzenie, wygląda to jak poniżej:

  - bez podłączonego monitora zewn. / tv lcd
  Lenovo 3000 N100 brak obrazu na zewnętrznym monitorze LCD ?

  - z podłączonym monitorem zewn. / tv lcd
  Lenovo 3000 N100 brak obrazu na zewnętrznym monitorze LCD ?

  Wniosek jest taki, że coś tam się wykrywa, ale gdy przełączę ekran na monitor zewn. to na nim nic nie widać, jakby nic po kablu nie leciało (RGB, synchro itp). Nie chce mi się wierzyć, że mogło dojść do upalenia jakiegoś układu w laptopie.
  Może ktoś jeszcze ma jakiś pomysł?
 • Poziom 14  
  Przepraszam - na oczy mi chyba padło, jakoś ominąłem miejsce w którym jest, że łączysz przez VGA, a nie S-Video.
  Przepraszam za zamieszanie.