Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Skaner ze 安iata Radio raz jeszcze.

IjeSJot 08 Lut 2005 08:14 84836 400
    Andrzej Ch.
    Poziom 28  
    To kup dobry odbiornik ode mnie :)
  • TermopastyTermopasty
    piotrret
    Poziom 12  
    do kolegi zbig73 - schemat pochodzi z jakiej ruskiej strony , adresu nie pami皻am ale wiem , 瞠 w googlach wpisa貫m chyba UV916 lub UV1316, przegl康aj帷 wyniki wyszukiwania natkn掖em si w豉郾ie na rzeczony schemacik. Co do filtru z fal to jeszcze go nie stosowa貫m bo nie mam ale z ca陰 pewno軼i taki filtr przed mieszaczem powinien odnie嗆 pozytywny skutek bo im mniej syfu na wej軼iu mieszacza tym mniej na wyj軼iu. Co prawda w御ki filtr kwarcowy w po鈔edniej powinien zrobi swoje ale mimo wszystko nie omieszkam troch poeksperymentowa.
    Kolego Kynios, m鏬豚y da bli窺zy namiar do tego softu steruj帷ego UV916, bo jako nie mog go namierzy. Jak masz pdf'a to tego scalaka TUA6010 to ze sterowaniem nie powinno by problemu. Par linijek programu w Bascomie za豉twi temat
    piotrret
    Poziom 12  
    My郵a貫m, 瞠 to w tym dziale dlatego nie mog貫m znale潭. Ale dobrze ju sobie 軼i庵n掖em i jak wr鏂 do domu to przetestuj. Mam tylko pytanie, czy cz瘰totliwo嗆 mo積a zmienia myszk czy jeszcze czym bo jak sobie kr璚 t ga趾 za pomoc myszki to nie mog dok豉dnie ustawi takiej cz瘰totliwo軼i jak bym chcia.
    Kynios
    Poziom 12  
    Obawiam si 瞠 mo積a ustawi tylko "ga趾", ja te si z tym m璚zy貫m, wi瘯sz dok豉dno軼 mo積a uzyska ga趾 wewn皻rzn ale trzeba by cierpliwym. Autor programu zaznaczy 瞠 program nie by testowany no i jest troszeczke nie dopracowany ale zawsze to co szkoda tylko, 瞠 u mnie nie dzia豉 ale mo瞠 wam sie przyda. Pozdrawiam.
    set6666
    Poziom 18  
    DO czego s逝rzy nuzka scanc w mc3361 ?? robie wersje strojon napi璚iowo i bez tsa6057 i procka i nie weim do czego ta nu磬a s逝篡 i gzdzie mam ja pod陰czy ?/
  • TermopastyTermopasty
    IjeSJot
    Poziom 27  
    Jest to sygnal zajetosci kanalu. Ta nozka jest podlaczona do portu mikroprocesora i sluzy do zatrzymania skanera przy wykryciu nosnej.
    set6666
    Poziom 18  
    Problem ju rozwi您any niepod陰czy貫m tej nu磬i nigdzie :-) jeszcze musze zamuwi cze嗆i i skaner z moimi przer鏏kami b璠zie gotowy do pracy zobaczymy czy wogule odpali :-P zamiast g這wicy przestrajanej przez i2c zastosowa貫m przestrajan napi璚iem i wywali貫m synteze na tsa 6057 zamiast niego kwarc 27,125 Mhz przy pierwszym mieszczau :-) reszta tak jak w tym skanerze :-P Jedyne lipa to to 瞠 nie b璠e mia podawanej cz瘰totliwo軼i na kt鏎ej aktualnie odbieram a g這wica nie ma wyj軼ia cz瘰totliwo軼i ale sprubuje jako j wyci庵n望 z g這wicy i odj望 po鈔edni :-)
    wisterek
    Poziom 11  
    A jak uzyskasz dok豉dne strojenie w tak du篡m pa鄉ie stroj望 napi璚iowo bez procka ?
    set6666
    Poziom 18  
    G這wice jest podzielona na 3 zakresy 40-170 160-300 i 300 -470Mzh do tego precyzyjny 25 obrotowy pot璚jometr i b璠zie git zreszt takie rozwi您anie zastosowano w skanerze kturego opis znalaz貫m w rdziale radio na elektrodzie skoro tam si sprawdza to dlaczego u mnie mia by si nie spradwdzi, pozatym mo積a zastosowac jeszcze jeden pot璚jometr pracyzyjny w zasilaczu ul1550 jako precyzyjny stabilizator 33V i b璠zie git musi odpali :-)
    IjeSJot
    Poziom 27  
    Niewiem czy glowice telewizyjne pracuja tylko do 470MHz. Moim zdaniem cos tu nie gra.
    Glowice hyperband chodza do 860MHz, jaki masz typ glowicy??
    set6666
    Poziom 18  
    jest to stara g這wica alph 113 chyba taki model jak dobrze pami皻am nie wiem dok豉dnie jaki ma zakres bo nie mam noty katalogowej tego ustrojstwa ale wydaje mi si 瞠 jest tylko taki poniewarz mam tak sam w starym telewizorze a on odbiera tylko po這we program闚 z kabl闚ki :-( czy chyba ma troche ni窺zy zakres ale nie jestem tego pewnien, zakresy ma chyba UH VH i VL ale nawet jak by mia豉 tyko do 470 Mhz to mi to wystaraczy wszystko co ciekawe znajduje si poni瞠j tego pama :-) acha nie wiecie jak z niej wyci庵nac cz瘰totliwo嗆 gneratora ma w 鈔odku uk豉d aj605
    -------------------------------------------------------------------------------------
    Hej jaki filtr zastosowa mam l10,7 i e10,7 kt鏎y jest lepszy ??? na po鈔ednia 455 mam sfz455 w plastikowej obudowie chyba mo瞠 by no nie :-)
    piotrret
    Poziom 12  
    Mam pytanie dotycz帷e element闚 zewn皻rznych przy MC3361.
    Kwarc 10,24MHz oraz C128 na schemacie s pod陰czone do masy. tym czasem w nocie katalogowej do MC3361, w.w. elementy pod陰czone s do plusa napi璚ia zasilaj帷ego. To samo dotyczy C104 i C105. Zasilanie jest zblokowane kondensatorem 100n wi璚 dla wcz nie powinno mie to znaczenia. Nie mniej jednak ciekawi mnie sk康 w豉snie taka konfiguracja i czy mo瞠 jakim cudem jest ona lepsza od tej zalecanej przez producenta uk豉du MC3361.
    IjeSJot
    Poziom 27  
    Gdybym mial troche wiecej czasu to bym sie pobawil w modernizacje tego ukladu, i nawet mam pomysl jak to zrobic. Warto by bylo podzielic uklad na gotowe bloki funkcjonalne i kazdy zamknac w oddzielnym kubku tym samym rozszerzajac je o dodatkowe elementy... np. generator VCO przy NE602 bym "uzbroil" w filtry wyjsciowe tak aby zminimalizowac nie porzadane produkty generatora.
    Dobrze by bylo zastosowac jakies filtry po samej glowicy... :) Moze kiedys sie za to zabiore :) :D
    piotrret
    Poziom 12  
    Je瞠li chodzi o VCO przy mieszaczu to jak chcia豚y to filtrowa skoro wyj軼ie generatora jest w strukturze scalaka podpiete pod wej軼ie mieszacza ?
    Na pewno trzeba dopracowa odcinek miedzy wyj軼iem g這wicy i wej軼iem mieszacza. Ostatnio wsadzi貫m w tym miejscu byle jaki filtr z fal, tak na pr鏏 i mo瞠 mi si zdaje ale chyba jest troszk lepiej. Objaw jest taki, 瞠 tam gdzie kiedy odbiera貫m jakie zak堯cenia niewiadomego pochodzenia teraz jest cisza. Po prostu do mieszacza dochodzi mniej syfu i mo瞠 dlatego nie wy豉puj ju jaki dziwnych sygna堯w.
    IjeSJot
    Poziom 27  
    Fakt, masz racje. Dobrym pomyslem jest zastosowac jakies obwody zaraz za sama glowica. Tylko jakie? LC czy jakis filtr z fala??
    piotrret
    Poziom 12  
    Na razie wstawi貫m filtr z fal. Ale najlepszym rozwi您aniem by這by wstawienie filtru LC, bo ten z fal to przepuszcza pasmo 6,5MHz, a na LC mo積aby to troche bardziej zaw瞛i.
    Trabi
    Poziom 36  
    W zwi您ku z tym, 瞠 zam闚i貫m u "producenta" newralgiczne elementy do tego skanera i mam zamiar te to z這篡 i do陰czy do Was, mam pytania:
    - Jak stosujecie anten do niego?
    - Czy bazowa antena 1/2fali od CB si nada?
    set6666
    Poziom 18  
    piotrret napisa:
    Na razie wstawi貫m filtr z fal. Ale najlepszym rozwi您aniem by這by wstawienie filtru LC, bo ten z fal to przepuszcza pasmo 6,5MHz, a na LC mo積aby to troche bardziej zaw瞛i.

Wydaje mi si 瞠 fala przepuszcza pasmo od 32 do 39Mhz i 5,5 do 6,5, jak by przpuszcza豉 tylko 6,5 odcie豉 by wizje pozostaiaj帷 fonie :-)
    piotrret
    Poziom 12  
    Dobrze Ci si wydaje - pisz帷 pasmo mia貫m na my郵i oczywi軼ie szeroko嗆 pasma.
    set6666
    Poziom 18  
    m鎩 odbirnik dzia豉 :-) sam zaprojektowa貫m p造tke wywali貫m synteze i procek zamiast tego da貫m sta造 generato 27,125MHz, uzy貫m g這wicy przestrajanej napi璚iem, narazie odbiera dobrze musze jeszcze zbudowa antenei wtedy dam znac co i jak , poni瞠j zdj璚ie
    piotrret
    Poziom 12  
    Mam pytanie dotycz帷e zastosowania filtru kwarcowego 10,7 zamiast ceramicznego. Co autor mia na my郵i umieszczaj帷 na schemacie dopisek, 瞠 mo積a wsadzi filtr PP10,7B2/2 z dodatkowymi kondensatorami 10n. Gdzie te kondensatory maj by i jak rol spe軟ia. Tak sobie przegl康a貫m r騜ne sposoby dopasowania tych filtr闚 i z tego co zauwa篡貫m to nie tylko kondensatory s potrzebne ale i cewki. Wystarczy popatrze na not aplikacyjn NE602.
    Mo瞠 macie ju jakie praktyczne do鈍iadczenia z zastosowaniem filtru kwarcowego w po鈔edniej i mogliby軼ie si nimi podzieli.
    ciubers
    Poziom 15  
    Ja mam taki filtr w tym skanerze i wszystko chodzi spox. Kondensatory podlaczasz do obwodu jeden miedzy wejscie drugi miedzy wyjscie a obudowe filtra do masy (najlepiej filtr przylutuj do glowicy)
    wisterek
    Poziom 11  
    ja mam tak samo zrobione przez Autora skanera
    piotrret
    Poziom 12  
    No rozumiem. Dzi瘯i za odpowied. Dzisiaj sobie wstawi taki filterek i zobaczymy jak to chodzi.
    Orientujecie si mo瞠 jaka jest impedancja tego filtru kwarcowego i czy Zwe=Zwyj. ???
    set6666
    Poziom 18  
    Witam zrobi貫m ten skaner wed逝g mojej wersji i co jest nie tak zamiast transmisji odbieram pierdzenie w takt g這su, tak jak by sygna by za mocno przesterowany, ca這嗆 jest taka sama jak w odbiorniku ze swiata rado tylko zastosow掖em g這wice przestrajan napi璚iem i zamiast syntezy da貫m generator tak jka na dole, dawalem kwarc 27,125 i 48MHz i efekt jest ten sam, filtyr na psrednich mam takie e10,7 i sfz455 pomuzcie :-(
    piotrret
    Poziom 12  
    Do kolegi set6666. Najprawdopodobniej zastosowany przez Ciebie kwarc nie wzbudza si na 27,125MHZ, tylko gdzie ni瞠j. Ja robi貫m pr鏏y z kwarcem 27,000MHz i te by problem poniewa s to ju raczej kwarce owertonowe. Nale篡 doda cewk z rdzeniem w szereg z 1n mi璠zy n騜k 7 ne602, a mas. Zobacz jak jest w nocie aplikacyjnej NE602. U mnie uk豉d z kwarcem 27MHz bez tej cewki wzbudza si na 9 i 18 MHz wy瞠j nie chcia mimo zastosowania ma造ch pojemno軼i. Ja mam pomi璠zy n騜k 6 i 7, 47pF, a mi璠zy 7 i mas trymerek 100p. Od 7 idzie 1n w szereg z cewk z rdzeniem obw鏚 7x7 o numerku 509. Zamiast 7x7 pr鏏owa貫m zastosowa d豉wik smd 1uH i te dzia豉.
    set6666
    Poziom 18  
    piotrret napisa:
    Do kolegi set6666. Najprawdopodobniej zastosowany przez Ciebie kwarc nie wzbudza si na 27,125MHZ, tylko gdzie ni瞠j. Ja robi貫m pr鏏y z kwarcem 27,000MHz i te by problem poniewa s to ju raczej kwarce owertonowe. Nale篡 doda cewk z rdzeniem w szereg z 1n mi璠zy n騜k 7 ne602, a mas. Zobacz jak jest w nocie aplikacyjnej NE602. U mnie uk豉d z kwarcem 27MHz bez tej cewki wzbudza si na 9 i 18 MHz wy瞠j nie chcia mimo zastosowania ma造ch pojemno軼i. Ja mam pomi璠zy n騜k 6 i 7, 47pF, a mi璠zy 7 i mas trymerek 100p. Od 7 idzie 1n w szereg z cewk z rdzeniem obw鏚 7x7 o numerku 509. Zamiast 7x7 pr鏏owa貫m zastosowa d豉wik smd 1uH i te dzia豉.

Wielkie dzieki za pomoc wczoraj zauwarzy貫m to w nocie sa602 ale nie mia貫m czasu 瞠by sprawdzic, dzisaj po po逝dniu sprawdze :-D dziei za pomoc !!