Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Junkers Novatherm ZW 20 KE - czujnik ciągu kominowego.

23 Nov 2008 23:56 5611 6
 • Level 10  
  Ostatni padł mi piec - że też w czasie lata się nie zepsuje... Poszedł czujnik ciągu kominowego a dokładnie termistor, który umieszczony jest w takiej plastikowej obudowie przy wylocie spalin z pieca - rozsypał się dokumentnie tak, że zostały gołe druty. I tutaj prośba o pomoc : nie wie ktoś co to za termistor - chodzi mi o symbol, ewentualnie jaki zamiennik zastosować?
  [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 26  
  Ja dałem 10Kohm,zalałem w silikon i już 2 lata hula.
 • Level 23  
  tomii76 wrote:
  ... nie wie ktoś co to za termistor - chodzi mi o symbol, ewentualnie jaki zamiennik zastosować?

  mxs wrote:
  Ja dałem 10Kohm,zalałem w silikon i już 2 lata hula.

  Proponuję nie kombinować, tylko kupić część zamienną i wezwać serwisanta, lub wezwać serwisanta z częścią zamienną. Czujnik ciągu kominowego do ZW20KE 87172080... w cenie 60,85 PLN netto. Warto przypomnieć, że części zamienne można nabyć w sklepach internetowych, na aukcji oraz w RCSJ - We wszystkich przypadkach gwarantem jest sprzedawca. Informuję również, że do napraw kotłów stosuje się tylko i wyłącznie podzespoły zgodne z dokumentacją producenta kotła.
 • Level 26  
  systemgaz wrote:
  "Proponuję nie kombinować, tylko kupić część zamienną i wezwać serwisanta, lub wezwać serwisanta z częścią zamienną. Czujnik ciągu kominowego do ZW20KE 87172080... w cenie 60,85 PLN netto. Warto przypomnieć, że części zamienne można nabyć w sklepach internetowych, na aukcji oraz w RCSJ - We wszystkich przypadkach gwarantem jest sprzedawca. Informuję również, że do napraw kotłów stosuje się tylko i wyłącznie podzespoły zgodne z dokumentacją producenta kotła."


  Oczywiście ma kolega rację tylko dlaczego serwisant chciał za to 150zł,a ja kupiłem za 1zł.
 • Level 13  
  Dlatego, że zejść z tego świata za 1 zł to dosyć tanio. Proponuję umieścić koledze anons w gazecie: "eliminuję wrogów, byłe żony i teściowe. Cena 1 PLN + 22%VAT." Powodzenie murowane.
 • VIP Meritorious for electroda.pl
  Padły już wszystkie odpowiedzi w tym temacie . Wprowadzanie wszelkich "innowacji " w automatykę kotła , to wielkie ryzyko . tak gwoli przypomnienia i ku przestrodze .
  Kolego mxs , tego typu wypowiedzi na tym forum uważam za szkodliwe i niebezpieczne . Zasłużysz sobie na nagrodę w postaci ostrzeżenia , jeżeli to się nie zmieni .
  Temat zamykam.